Sabah yazarı Fahrettin Altun, Diken adlı siteyi neden “çakma” ilan etti?

Sabah gazetesinin yazarı Fahrettin Altun bugünkü yazısında muhalefet yapma iddiasında olan Diken adlı haber sitesini değerlendirdi. Yaptığı ilginç değerlendirme ile adeta sitenin ipliğini pazara çıkaran Altun, siteyi kıyasıya eleştirdi. Altun, sitenin “gazetecilik mesleğine hak ettiği itibarı ve onuru yeniden kazandırmak” şeklindeki iddiasıyla hiç de örtüşmeyen yayıncılık anlayışını deşifre etti.

Fahrettin Altun “Diken’in gazetecilik mesleğine itibar kazandırmak bir yana, onun en temel ilkelerine nasıl ihanet ettiğini” örnekler vererek yazdı. “Altun’un yazısının başlığı da oldukça çarpıcıydı: “Diken Adlı Çakma Gazetenin Son Rezaleti”

İşte Fahrettin Altun’un Diken adlı siteyle ilgili çarpıcı yazsısından bazı bölümler:

“… Diken de kurulduğu günden bugüne “demokrasimiz”in değil, “demokrasi karşıtı güçler”in yanında taraf tuttu. Türkiye’nin son dönemde maruz kaldığı düşük yoğunluklu savaşın propaganda ayaklarından biri olarak faaliyet gösterdi. Gezi kalkışması sonrası oluşan siyasi atmosferi fırsata çevirmek için uğraşanların yuvalandığı mecralardan birine dönüştü. Varlığını Erdoğan düşmanlığına adamış gayrı mili bir odak olarak iş gördü. Erdoğan karşıtlığına hizmet etmek için farklı organizasyonların, kirli yapıların siyasal iletişimini yaptı.”

“Perşembe günü, Diken isimli çakma gazete benim aynı gün bu köşede çıkan yazımı alıntıladı.
Aslında çarpıttı, manipüle etti demek daha doğru.
Yazımın orijinal başlığı “Dini Cemaatin Yeri, Devletin Rolü” idi. Yeni dönemde dini gruplar ve devlet arasındaki ilişkilerin nasıl olması gerektiğini tartıştığım bir yazıydı. Dini cemaatlerin total bir yaklaşımla kriminalize edilmesini ve toplumsal alandan dışlanma çabalarını eleştirdiğim bir yazı. Öte yandan şeffaflığın, devletin denetim fonksiyonundaönemli olduğunu vurguladığım bir yazı.
Neyse işte; yazı yerinde duruyor.
Bakın bu yazıyı Diken nasıl duyurdu?
“Fahrettin Altun: Ülkenin her yerinde tüm tarikatları kapatmak için seferber oluyoruz”.
Yuh! Dikenin yandaş siteleri de aynı başlıkla benim yazımı duyurdular. Peki bu ifade yazıda var mı?”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]