Sabah ve Hürriyet’in arasındaki “Bylock” gerilimi tırmanıyor

Sabah gazetesinin Bylock haberi ile ilgili Hürriyet gazetesini hedef alması günlerdir medyada konuşuluyordu. Bugün Hürriyet’ten karşı bir hamle geldi. Hürriyet, Sabah gazetesinin  ‘ByLock’ haberiyle ilgili haberlerine cevap verdi.

Bugün Sabah gazetesinde yer alan haberde, “Aydın Doğan’ın 2 aşamalı algı operasyonu…” başlığı altında “Hürriyet ve röportajı gerçekleştiren İsmail Saymaz eleştiriliyordu.

Birçok gazeteciyle irtibat kurduğu ortaya çıkan ve örgütün Amerika’da devşirilen elemanlarından olduğu belirlenen Alpaslan Demir’in, ABD’deki ilişkileri de inceleniyor. Sabah gazetesindeki bir haberde Demir’in, geçen hafta ABD’de bulunan Doğan Medya Holding Yayın Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’yla irtibat kurduğu da iddia edildi” ifadelerine yer verildi.

Sabah’ın bu haberin hemen ardından hurriyet.com.tr üzerinden bir açıklama yayınlayan Hürriyet, söz konusu haberde geçen iddianın iftira olduğunu ve gerekli davaların açılacağını duyurdu.

İşte, Hürriyet’in o açıklaması:

“Sabah gazetesinde bugün yayımlanan bir haberde, gazetemizin geçen pazartesi günkü “İşte Herkesin Aradığı Bylock” başlıklı manşetinin “FETÖ ile CIA’nin ortaklaşa yürüttüğü bir operasyon olduğu” şeklinde asılsız bir iddiaya yer verilmiştir.

Bu, Türk basın tarihine geçecek ölçüsüzlükte bir iftiradır.

Aynı haberde “David Keynes’in geçen hafta ABD’de bulunan Doğan Medya Holding Yayın Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ile irtibat kurduğu iddia edildi” şeklinde bir ifadeye de yer verilmiştir. Bu, büyük bir yalandır.

Sabah’ın bu asılsız haberiyle ilgili olarak yargı makamlarına tekzip için başvurmanın yanı sıra gerekli davalar da tarafımızdan açılacaktır.”

Bu açıklamaya Sabah’ın nasıl bir tepki verileceği merak ediliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]