RTÜK’ün Kanal D’ye kestiği “Ayşe Öğretmen” cezası kesinleşti…Kanal D ne kadar ceza ödeyecek?

RTÜK, Beyaz Show’a telefonla bağlanan ve konuşması Türkiye’de olay olan Ayşe Öğretmen’in sözlerini “terör propagandası” saydı ve Kanal D’ye ceza kesti.

RTÜK, Ayşe Öğretmen olarak bilinen kişinin Beyaz Show’a Diyarbakır’dan canlı bağlanarak, yaptığı açıklamayı  “terör propagandası” kapsamında gördü. AKP ve MHP’li üyelerin kararıyla verilen cezaya göre Kanal D, o ay aldığı reklam gelirlerinin yüzde 2’sini ceza olarak ödeyecek. Bu rakamın da yaklaşık 900 bin lira olacağı haber veriliyor.

 

“Programa katılan konuğun terör örgütünün kullandığı lisanı kullanması suretiyle” ifadesine yer verilen raporda: “Devletin terör örgütüne yönelik yürüttüğü askeri operasyonları masum insanların ölümüne sebep olan eylemler şeklinde ifade ettiği kanaatine varılmış olup, konuğun kullandığı söylemin, terör örgütünün faaliyetlerini meşru gösterme amacı taşıdığı izlenimi oluşmaktadır.” RTÜK raporunda, programın sunucusu Beyazıt Öztürk de suçlanarak, “Program sunucusu hiç müdahalede bulunmadığı gibi, programa telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli şahsı alkışlattırarak kişinin yaptığı açıklamaları desteklemiştir” denildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]