RTÜK’ten kumar oynatan müstehcen yayın yapan kanallara kapatma cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), lisans almadan, TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik yayın yapan kanallara müsaade etmedi. RTÜK, söz konusu nedenlerden dolayı 17 kanala ilişkin kapatma kararı verdi.

RTÜK, lisans almadan TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik yayın yapan 17 televizyon kanalını belirledi. 17 kanal hakkında hakkında kapatma kararı aldı.

RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, hiçbir ilke tanımadan yaptıkları yayınlarla vatandaşı maddi ve manevi zarara uğratan, toplum sağlığına zararlı ürün pazarlayan, telif hakkına uymadan film, dizi ve programlar yayınlayan televizyon kanallarına ceza kesilerek yayınlarına dur denildi.

Hiçbir kurala uymadan gelişi güzel bir biçimde İnsan sağlığına zararlı bitkisel ve sahte ürünler satarak tüketiciyi mağdur eden, haksız kazanç sağlayan, arkadaşlık hatları çalıştırarak toplum ahlakını zedeleyen yayınlar ile erotik ve müstehcen yayın yapan, kumar oynatan ve sahte yarışmalarla seyircileri yanıltan kanallarla ilgili RTÜK’e çok sayıda şikayet gelmişti. Gelen şikayetleri dikkate alan RTÜK, yapılan kanunsuzluğu tespit etti.

Harekete geçen RTÜK, 6112 sayılı Kanunun 29’uncu maddesinin 3. fıkrası uyarınca 17 kanalın kapatılmasını kararlaştırdı. Bu çerçevede, Yeşil Vadi TV, Atlas TV, Can TV , A Cinema TV, Tarz Moda, Animalbox, Cinemax, The Box, The West, M. Ankara, Club Max TV, Ful Aksiyon, Mastika TV, Tosun TV, Ezo TV, Civan TV, Arabesk Melodi TV gibi uydudan yayın yapan kanallar kapatılacak.

Kararın TÜRKSAT’a bildirilmesinin ardından kanalların yayınının TÜRKSAT tarafından durdurulacağı haber veriliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]