RTÜK evlilik programlarına göz açtırmayacak

RTÜK evlilik programları için düğmeye bastı…RTÜK, majör denilen büyük TV kanallarında yayınlanan evlilik programları için yeni sezonda harekete geçiyor. Bilindiği gibi izdivaç programları, geçtiğimiz sezon sürekli skandallarla gündeme gelmiş ve çok sayıda vatandaşı rahatsız eden gelişmeleri ekranlarda canlı yayında izlemek durumunda kalmıştı. Nihayet, vatandaşların sürekli RTÜK’e şikayet dilekçesi gönderdiği izdivaç programlarıyla ilgili adım atılıyor.

RTÜK EVLİLİK PROGRAMLARINDA SKANDALA İZİN VERMEYECEK

Fox TV’de Zuhal Topal, Show TV’de Seda Sayan ve ATV’de yayınlanan Esra Erol’un sunuculuğunu üstlendiği izdivaç programlarıyla ilgili şikayetleri değerlendiren RTÜK, yeni düzenleme ile evlilik programlarına ağır yaptırım uygulaması kararı aldıklarını açıkladı.

İzdivaç programları çok sayıda vatandaşın şikayet dilekçesi göndermesine neden olmuştu.Geçtiğimiz ay TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuran çok sayıda kişi, evlilik programlarıyla ilgili şikayetlerini iletmiş; komisyon da RTÜK’e şikayetlere konu olan evlilik programlarına verilen cezaları sormuştu. Bu programların yayından kaldırılmasının da gündeme geldiği görüşmede RTÜK, böyle bir yetkileri olmadığını açıklamıştı.

EVLİLİK PROGRAMLARI NEDEN KALDIRILAMIYOR?

Ancak bu programlar yayından kaldırılmasa da önümüzdeki ay başlayacak yeni yayın döneminde RTÜK, evlilik programlarını sıkı takibe alacağı ve “genel ahlaka aykırı” bir durumda kanala yönelik ağır yaptırımlar uygulayacağı yönünde karar alması vatandaşlar için memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendirildi.

KAVGALAR ADLİYE KORİDORLARINA KADAR VARMIŞTI

Öte yandan programların kendi aralarındaki çekişme ve kavgalar zaman zaman adliye koridorlarına taşınmış ve yapılan ifşaat ve suçlamalar yeni skandallara neden olmuştu. Programların sunucu ve yapımcıları arasındaki çekişmeler de zaman zaman rahatsız edici boyutlara varmıştı.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]