RTÜK Derin Futbol programında yaşanan olaylar hakkında soruşturma başlattı

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Derin Futbol programında dün akşam yaşanan olaylara sosyal medyadan tepki yağdı. Programda sunucuların et yemesi üzerine RTÜK olaya el koyarak programla ilgili inceleme başlattı.

RTÜK OLAYLARLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTI

Beyaz TV’nin sevilen programlarından olan Derin Futbol programında dün akşam izleyicileri şaşkına çeviren görüntülere sosyal medyadan tepki yağdı. RTÜK bu olayın üstüne programla ilgili inceleme başlattı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, dün akşam Beyaz TV’de yayımlanan Derin Futbol programına vatandaştan gelen tepkiler üzerine harekete geçti.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Ertem Şener’in sunucu, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Ahmet Çakar ve Abdülkerim Durmaz’ın yorumcu olarak katıldığı programda konuklara et servisi yapılınca sosyal medyada program büyük tepki topladı.

RTÜK ÜYESİ SÜLEYMAN DEMİRKAN: “PROGRAMLA İLGİLİ KAMUOYUNDAN ÇOK TEPKİ GELDİ.”

RTÜK Üyesi Süleyman Demirkan, “Programla ilgili kamuoyundan çok tepki geldi. Kurul olarak biz de bu konularda hassasız. Kurul toplantılarında gündeme getirip, kanalları uyarıyoruz. Toplantı seminerlerde karşılaştıkça uyarıyoruz. Aklı başında spor yazarları da köşelerinde dile getirerek uyarıyorlar. Düzeyi düşüren bu tür yayınlar konusunda gereken neyse yapıyoruz, yapacağız. Bu programı da öncelikle İzleme ve Değerlendirme Dairesindeki arkadaşlar değerlendirecekler. İhlal varsa gereği yapılacak. Biz üyeler de ayrıca takip ediyoruz” dedi.

İşte o anlar…

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]