Riskli olayların muhabiri Elif Akkuş şimdi de Fırat Kalkanı Operasyonu’nda

TRT Haber’in başarılı muhabiri Elif Akkuş yine önemli bir başarıya imza attı. Sıcak bölgelerin ve tansiyonu yüksek haberlerin usta muhabiri Elif Akkuş şimdi de TSK’nın Suriye’nin Kuzey’inde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Operasyonu’nu takip ediyor. Akkuş’un haberlerini TRT kameramanı İsmail Dostoğlu görüntülüyor. İkili, operasyonun başladığı ilk günden itibaren son derece riskli olan bölgede gazetecilik adına önemli işler yapıyor.

Türkiye, Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili haberleri Elif Akkuş ve İsmail Dostoğlu’dan alıyor. Elif Akkuş, şimdi olduğu gibi geçmişte de önemli gazetecilik başarılarına imza atmıştı. Elif Akkuş adının öne çıkması Mavi Marmara olayında oldu.  31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde bulunan Elif Akkuş, yaşananlara gazeteci olarak tanıklık etti.

elif-akkus-1 (2)

İsrail askerleri Akdeniz’in uluslararası kara sularında Mavi Marmara gemisine operasyon yapmış gemide bulunan 9 Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti. İşte, habercilik adına gemide bulunanlardan biri de Elif Akkuş’tu. Akkuş, gemide yaşananları daha sonra İsrail makamları tarafından maruz bırakıldıkları olayları Türk kamuoyuna aktarmıştı.

Elif Akkuş, 1997 yılında TRT’ye girdi.19 yıldır fiilen TRT’de muhabirlik yapıyor.

elif-akkus-1

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]yabey.com