Rio Olimpiyatlarını hangi kanal yayınlayacak?

Brezilya’da gerçekleşecek olan dev organizasyon Rio 2016 Olimpiyatları için sadece saatler kaldı. Tüm spor dallarından oluşan yaz olimpiyatlarının bu sene  Brezilya’nın Rio De Jenario kentinde yapılacak. Rio olimpiyatlarında 206 ülkeden yaklaşık 10 bin 500 sporcu 28 dalda mücadele edecek. Peki Rio Olimpiyatları’nı hangi kanal verecek? İşte olimpiyat haberinin detayları…

RİO OLİMPİYATLARI TRT VE TRT SPOR’DAN YAYINLANACAK

2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi 55’i erkek ve 48’i kadın olmak üzere toplam 103 sporcu  temsil edecek. Olimpiyatların başlamasına çok kısa bir süre kala dev organizasyonu hangi kanalın yayınlayacağı belli oldu.  Taraflar arasında anlaşma sağlanmasıyla 5-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olimpiyatlar TRT ve TRT SPOR’dan canlı yayınlanacak.

2016 Rio olimpiyatlarının başlamasına saatler kala Rio Olimpiyatları ne zaman sat kaçta  başlayacak?

Olimpiyat oyunları veya kısaca olimpiyatlar, yaz ve kış olimpiyatları olmak üzere iki ayrı kategoride, dört yılda bir düzenlenen uluslararası bir etkinlik. 200’ün üzerinde ülkeyi temsil eden sporcuların katıldığı etkinlikler, dünyanın en kapsamlı spor etkinliği özelliği taşıyor.

Olimpiyatların yayıncı kuruluşu belli oldu. Uzun süren görüşmeler sonrası Saran Grup ve TRT anlaşmaya vardı.

Rio Olimpiyatları’nın yayıncısı merakla bekleniyordu. Olimpiyatlar TRT ve TRT Spor’dan canlı yayınlanacak. Brezilya’nın Rio kentinde başlayacak Olimpiyatların yayıncı kuruluşu yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle son ana kalmıştı. Bu belirsizlik spor severlerin tepkisini çekmişti. Olimpiyatların yayın haklarını elinde bulunduran Saran Grup ile TRT arasında ise görüşmeler sonunda meyvesini verdi.

AÇILIŞ TÖRENİ MARACANA’DAN CANLI YAYINLANACAK

Tarihinde ilk kez Güney Amerika’nın ev sahipliğini yapacağı Olimpiyatlar öncekilerden biraz farklı olacak. Brezilya’daki ekonomik kriz, yoksulluk, güvenlik zafiyeti ve Zika virüsü gibi olumsuz etkenlerin gölgesinde geçecek Olimpiyatlar’a ilgi büyük. Futbol mabedi olarak kabul edilen Maracana Stadı’ndaki 80 bin kişinin takip edeceği müthiş seremoni de merakla bekleniyor.

TÜRKİYE EN FAZLA SPORCU VEREN ÜLKELER ARASINDA

Rekor sayıyla 21 branşta katıldığımız olimpiyat oyunlarında Türkiye; tenis, modern pentatlon ve kanoda ilk kez  yer alacak. 103 sporcuyla katıldığımız Rio’da binicilik, eskrim ve kürek branşlarına da ilk kez katıldık. Bu dallarda daha önce “wild card” ile katılım sağlamıştık. 17 yaşındaki jimnastikçi Tutya Yılmaz ile okçu Mete Gazoz, kafilenin en genç sporcuları olarak dikkat çekti. Jimnastikte 108 yıl sonra ilk kez bir erkek sporumuz Ferhat Arıcan’la Olimpiyatlarda temsil ediliyoruz. 206 ülkeden yaklaşık 10 bin 500 sporcu 28 dalda mücadele edeceği öğrenildi.

RİO 2016 YAZ OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu sene 31. si düzenelenen ve 4 yılda bir yapılan yaz olimpiyatlarında bu sene Kosova ve Güney Sudan ilk defa katılacak.5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezlya’nın dört bir yanında devm edecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]