Rio 2016 Olimpiyat Oyunları Twitter’dan da İzlenebilecek

Rio 2016 Olimpiyatları cuma günü başlıyor. Sporseverler, Olimpiyat Oyunları’nı özel hazırlanan 200’den fazla emoji ve birbirinden eğlenceli aktivitelerle Twitter, Vine ve Periscope’da takip edecek. Türkiye Rio’ya giden sporculara #TUR hashtagiyle destek verebilecek. En güncel haberlerin ve bilgilerin kaynağı olan Twitter, dünyanın dört bir tarafından atılan tweetleri de Rio’nun Arcos da Lapa Su Kemeri’ne yansıtacak.

Twitter, Brezilya’nın Maracana Stadyumu’nda 5 Ağustos Cuma günü başlayacak olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları için hazırladığı özel teknolojiler, hashtagler ve emojilerle dünyanın dört bir tarafındaki taraftarlara anında ve en güncel bilgileri aktaracak.

Milyonlarca sporsever, sevdikleri takıma olan desteklerini Twitter’ın hazırladığı 207 emoji ile gösterebilecek. 3 harften oluşan ülke kodu hashtag olarak girildiğinde her bir takım için bir bayrak emojisi ortaya çıkacak. Türkiye için #TUR hashtagi kullanılacak. Twitter, Mülteci Olimpiyat Takımı için de özel olarak #ROT hashtag’ini hazırladı.

Olimpiyatları en yakından resmi hashtag #Rio2016 ile aşağıdaki resmi hesaplardan edebilirsiniz.

  • @Rio2016_en
  • @Olympics
  • @OlympicFlame
  • @Rio2016

Ayrıca Olimpiyatlar’da yarışacak olan tüm sporcular da özel olarak hazırlanan listeden takip edilebilecek. iOS ve Android telefonlardaki Connect tab’e tıklayarak Olimpiyatlarla ilgili hesapları keşfederek takip edebilirsiniz.

Sporseverler için de 50’den fazla özel Olimpiyat ve spor emojisi etkin olacak. Emojileri aktifleştirecek olan hashtagler İngilizce, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca olacak. #Rio2016 ve #Olympics dahil spor emojilerini aktif hale getirecek hashtagler ise ayrıca Japonca, Korece ve Arapça da olacak. Tüm emojiler önümüzdeki günlerde aktif hale gelecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]