Rıdvan Dilmen’in Boğaziçi Köprüsü’yle ilgili ricası gerçek oldu

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in Boğaziçi Köprüsü’nün adının “Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesini önerdiği yaklaşım hükümetten destek buldu. Boğaziçi Köprüsü’nün adı “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesi Bakanlar Kurulu toplantısında karara bağlandı. Ad değiştirme kararını Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar kurulu toplantısının sonra yaptığı açıklamada dile getirdi.

“ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ” ADINI İLK OLARAK RIDVAN DİLMEN DİLE GETİRMİŞTİ

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe teşebbüsünün sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın evinin bulunduğu İstanbul Kısıklı’da yapılan mitingde sahneye çıkan Rıdvan Dilmen, konuyu gündeme getirmiş ve Boğaziçi Köprüsü’nün adını Şehitle Köprüsü olarak değiştirilmesini önermişti.

“CUMHURBAŞKANIMIZDAN BİR RİCAM VAR”

15 Temmuz darbe girişimine karşı toplananlar arasında Kısıklı’da Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Acun Ilıcalı, Fettah Can, Hakan Ural, oyuncu Murat Yıldırım ve Hadise yer almıştı. Şarkıcı Hadise eşliğinde okunan İstikal Marşı sonrası konuşan ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, 1980 yılında darbeyi gördüğünü belirterek, “Allahım bir daha inşallah darbeler olmaz. Çok şükürler olsun ki büyük liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde özellikle vatandaşlarımızın katkısıyla önlendi. Allah çocuklarımıza torunlarımıza göstermesin. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilerimize de sağlıklar diliyorum. Benim Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir ricam olacak. Boğaziçi Köprüsünün adının Şehitler Köprüsü olarak değişip tarihe geçmesini rica ediyorum” diye konuşmuştu.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ OLUMLU TEPKİLER ALDI

Bu konuşmadan birkaç gün sonra bakanlar kurulundan çıkan karara oldukça olumlulu geri dönüşler geldi. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda söz konusu kararla ilgili fikrin Rıdvan Dilmen’den geldiğini dile getirilerek Dilmen’in hakkı teslim edildi.

Sahnede duygusal konuşmalar yaparak vatandaşların gönlünü alan ünlü isimler halkın kahramanca yaptığı mücadelenin altını çizerek bir daha böyle bir olayı yaşamak istemediklerini dile getirdiler.

İşte, Rıdvan Dilmen’in Boğaziçi Köprüsü!nün adının değişmesini dile getirdiği o anlar:

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]