İşten çıkarılan ünlü ekran yüzü ATV’ye açtığı davayı kazandı

Ekranların ünlü yüzünün açtığı davada 5 yıl sonra karar çıktı. Haber spikeri Fuat Kozluklu, ATV’ye açtığı ikinci davayı da kazandı. 

2008 yılının haziranından itibaren ATV Ana Haber Bültenini sunmaya başlayan Kozluklu, 27 Mayıs 2009’da da işten çıkarılmıştı. Kozlukluya işten çıkarılma gerekçesi olarak da”reytinglerde başarısız oldun, izlenme oranı düşük” açıklaması gösterilmişti.

BİLİRKİŞİ KIYASLAMA YAPARAK SONUCA VARDI

Hazırlamadığı haber bülteninin içeriğinden rahatsızlık duyduğunu ifade eden ve sonrasında işine son verilen Fuat Kozluklu, tazminatsız işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine Kozluklu,  İstanbul 5. İş Mahkemesi’nde dava açmıştı.

Bilirkişi, Kozluklu’dan önce ana haberi sunan Mehmet Barlas’ın reyting tablosu ile karşılaştırma yaptı. Karşılaştırma sonucunda bilirkişi raporunda ATV’yi; Fuat Kozluklu’yu işten çıkartma gerekçesinde haksız bulduğu yazılıydı.

Haber spikeri Kozluklu, mahkemede; “İçeriğine müdahale ettirilmediği halde ATV Haber’i profesyonelliğin gereğini yerine getirerek layıkıyla, en iyi şekilde sundum. Ancak içeriğinin hazırlanmasına hiç bir şekilde müdahale ettirilmemişti. Reytinglerdeki başarısızlık bana atfedilemez. Ben başarıyla elimden geleni yaptım” diye kendisini savunmuştu.

FUAT KOZLUKLU İKİNCİ DAVAYI DA KAZANDI

Mahkeme, açılan davayı 6 ayda sonuçlandırdı ve haksız yere işine son verildiğine hükmettiği Fuat Kozluklu’nun işe iadesine karar verdi. ATV yönetimi ise kararı yerine getirmek istemeyerek tazminat ödemeyi kararlaştırdı.

Fakat, Kozluklu ile ATV arasında alacaklara ilişkin sorun yaşanması sebebiyle yeni bir mahkeme süreci daha başlattı.

Yaklaşık 5 yıllık bir sürecin ardından bugün karar çıktı. İstanbul 10. İş Mahkemesi’nde görülen davada Fuat Kozluklu bir kez daha haklı bulundu.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Etiketler: , , ,

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]