Recep İvedik’e “Altın Bamya” ödülü layık görüldü!

Recep İvedik’e Altın Bamya ödülü….Recep İvedik filmleri şu sıralar ilginç bir ödül kapsamında gündemde…

13. Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde, sinemada erkek egemen bakışı eleştirmek ve cinsiyetçiliğe dikkati çekmek için dağıtılan Altın Bamya Ödülleri’nde 100 Yılın Bamyası-Erkek Karakter Ödülü Recep İvedik’e verildi.

13. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında dağıtılan 7. Altın Bamya Ödülleri’nin sahipleri belirlendi. Festivalin İstanbul kapanışı dolayısıyla Beyoğlu’ndaki bir restoranda düzenlenen törende 7. Altın Bamya Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.

Değerlendirme sonucu 100 Yılın Bamyası- erkek karakter ödülü Recep İvedik’e, 100 Yılın Bamyası-kadın karakter ödülü Kezban karakterine, 100 Yılın Bamyası- film ödülü ‘Canlı Hedef’ filmine, 100 Yılın Bamyası-senaryo ödülü ‘Sözde Kızlar’ filmine, Yüz Üç Buçuk Bamya-homofobi ödülü ‘Kolpaçino’ serisine, 100 Yılın Bamya Turşusu ödülü tüm seks filmlerine, Eşek Arısı-Cinsiyetçi Dil ödülü ‘Yusuf Yusuf’ filmine verildi.

Özellikle sosyal medya hesaplarından girdiği polemiklerle bilinen Şahan Gökbakar kendisinin oynadığı Recep İvedik karakterine verilen ilginç ödülle ilgili henüz bir açıklama yapmazken, ünlü komedyenin bu duruma daha ne kadar ilgisiz kalacağı bilinmiyor. Ama Şahan Gökbakar’ı tanıyanlar polemikleri sevem Gökbakar’ın ödül konusuna daha fazla seyirci kalmayıp sert bir cevabın yakın olduğu yorumlarını yapıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]