Gündem

Rasim Ozan Kütahyalı: 15 Temmuz Türkiye’nin kurtuluş günüdür

Anti militarist tavrı ve yazılarıyla dikkat çeken Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’de Ferda Yıldırım’ın sunduğu Gündem Özel programına katıldı. Programda önemli açıklamalar yapan Kütahyalı, 27 Mart 2016 tarihinde yayınlanan yazısında, “F-16 pilotlarının bile en az yüzde 50’sinin Fethullahçı olduğuna dair çok sağlam raporlar var” diye yazmış ve darbe sinyallerine dikkat çeken bir yazı kaleme almıştı. Kütahyalı, Beyaz TV’de yine önemli açıklamaların altına imza attı.

TSK içinde havva kuvvetlerine bağlı pilotları arasında FETÖ’ye bağlı pilotların olduğunu yazan Kütahyalı, “15 Temmuz aslında Türkiye’nin kurtuluş günüdür.” dedi.

Darbeyi 4 ay önceden haber veren Kütahyalı, Beyaz TV canlı yayınına çıkarak darbe ile ilgili şöyle konuştu:

DARBE ASLINDA 16 TEMMUZDA OLACAKTI
“Bu darbe teşebbüsü esasen 16 Temmuz darbe teşebbüsü olacaktı. Tıpkı 12 Eylül’deki gibi sabah saat 04.00’te çıkacaklardı yollara. Bütün birliklere Jandarma Genel Komutanlığı’ndan emirler gidince, yani Jandarma Genel Komutanlığı’nı fiilen ele geçirmişlerdi. Fethullahçı olmayıp ellerine bu hukuksuz emir geçtiğinde uyan aptallar ve hainler de vardı. Bir de bunlar var. Fethullahçı terörist olan hainler olduğu gibi bir de aptal ve hain olanlar var. Kanunsuz bir emir bu. Hiçbir koşulda askeri darbe yapılamaz”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün