Radikal artık yok!

Radikal gazetesinin basılı yayınına son vermesinin ardından yayına devam eden internet sitesi “radikal.com.tr”nin de Mart ayı sonunda kapatılacağı duyuruldu.

Doğan Medya Grubu bünyesinde çıkan Radikal gazetesinin zarar ettiği gerekçesiyle Haziran 2014’te basılı yayına son vermesinin ardından yayına devam eden internet sitesi Radikal.com.tr de kapanıyor. Site, yayınına 25 Mart Cuma günü son verecek.

Doğan Medya Grubu’nun, Radikal’in basılı yayınına sona verilince yazıları Radikal’in internet sitesinde yayımlanmaya devam eden Altan Öymen, Tarhan Erdem, Cengiz Çandar, Ezgi Başaran, Ümit Kıvanç ve Oral Çalışlar’ın da bulunduğu yazar kadrosuyla yollarını ayırmayı planladığı öğrenildi.    T24’ün haberine göre, gazetenin muhabirleri İsmail Saymaz, Ömer Erbil ve İdris Emen Hürriyet gazetesinde, editör ekibinden 5 kişi hürriyet.com.tr’de çalışmaya devam edecek. Radikal gazetesi basılı yayınına son verdikten sonra Hürriyet’in cuma günü eki olarak basılmaya başlanan Radikal Kitap, Hürriyet bünyesinde çıkmaya devam edecek.

Ekim 1996’da Doğan grubu bünyesinde çıkarılan Radikal gazetesi 17 Ekim 2010’da tabloid boyutta basılmaya başlamıştı.

Gazete, 24 Haziran 2014 tarihinde ise basılı hayatına son vererek yoluna dijital olarak devam etme kararı almıştı.

radikal gazete

Radikal’in kapandığı haberini gazete bünyesinde çalışan gazeteciler ve Radikal’de bir dönem çalışanlar paylaştı.

Radikal kapanıyor, bir devirle birlikte. Yazık oldu…

Herkesin hikayesini anlattık. İyi gazetecilik yaptık. Bugün bunu diyebilmek büyük lükstür. Radikal yazıişlerine ve okurlarına teşekkürler.

Bize ayrılan com.tr’nin de sonuna gelmişiz. Hoşça kalın.

Radikal kapanıyor. Taksit taksit yok oluyoruz.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]