Putin’li tişörte komik ceza

Fenerbahçe – Lokomotiv Moskova maçının sona ermesinden sonra formasını çıkarıp Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin fotoğrafının basılı olduğu  tişörtünü gösteren Rus futbolcu Tarasov’un cezası belli oldu.

Fenerbahçe – Lokomotiv Moskova takımları arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi son 32 turu maçının sonrasında Vladimir Putin’li fotoğrafın olduğu tişörtünü gösteren Lokomotiv Moskova’lı futbolcu Dmitri Tarasov’un cezası 5000 Euro olarak karara bağlandı.

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Kadıköy’de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda maç sonrasında gerçekleşen bu eylemi nedeniyle Tarasov’a 5000 Euro para cezası verdi.

Lokomotiv Moskova’nın orta saha oyuncusu Tarasov, maç sonu formasının altından çıkardığı tişörtte Putin fotoğrafının altında Rusça “en kibar başkan” yazısı dikkatleri çekmişti.

5000 EUROLUK CEZA AZ BULUINDU

UEFA; politik, dini veya kişisel sloganlar içeren tişörtleri futbol sahalarında yasakladığı bilinen bir kuraldı. Lokomotiv Moskova’nın 29 yaşındaki Rus oyuncu bu hareketi nedeniyle aldığı para cezasına tepkiler gecikmedi. Politik tavrı nedeniyle ceza alan oyuncunun aldığı para cezasına “oldukça düşük” yorumları yapıldı.

Oysa Lokomotiv Moskova Kulübünden yapılan açıklamada Tarasov’a 300 bin Euroluk bir ceza verileceği iddia edilmişti.

Rus futbolcu Dmitry Tarasov, Fenerbahçe maçının sonrasında Rus basınına konuşmuş, röportajda Putin’de destek veren ifadelerde bulunmuştu.

Tarasov; “Putin benim başkanım. Ona olan saygımı ve desteğimi göstermek istedim. Belirtmek istediğim her şey tişörtümde yazıyordu” diye konuşmuştu.

Böylelikle Tarasov’un Vladimir Putin’li tişörtü Lokomotiv Moskova’ya 5000 Euroya mal olmuş oldu.

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]