Prof.Dr. Orhan Kural’dan Çağatay Ulusoy’a suç duyurusu!

Sigara Bağımlılığa Hayır‘ Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı‘na başvurarak ünlü  oyuncu Çağatay Ulusoy hakkında suç duyurusunda bulundu. Orhan Kural, Çağatay Ulusoy hakkında sigara içerken çekilen fotoğraflarını Instagram hesabında paylaşarak ‘sigarayı özendirdiği’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

ÇAĞATAY ULUSOY’UN SİGARALI FOTOĞRAFI OLAY OLDU

Prof. Kural, şikayet dilekçesinde Ulusoy’‘un sigara içerken çekilmiş fotoğraflarını Instagram hesabında paylaştığı, bu paylaşımların 175 bin beğeni aldığını belirtti.

Kural, Ulusoy‘’un gençler üzerinde etkili olduğu hayranlarının genelde orta ve lise eğitimindeki kız çocuklarının olduğu ve öğrencilerin kanına girdiğini iddia etti.

cagatay-ulusoy-sigara

Ulusoy‘’un paylaştığı fotoğraflarla ‘sigarayı özendirdiği‘ni ifade eden Orhan Kural, şikayetinde, “4207 Sayılı Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkında Kanun ile Kabahatler kanununu” ihlal ettiğini öne sürdüğü Ulusoy‘’un mevzuatta yer alan yasağı, sosyal medya paylaşımları aracılığıyla kamuoyu önünde açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi.

CEM YILMAZ’‘IN DA PEŞİNE DÜŞMÜŞTÜ

Orhan Kural, daha önce‘de Cem Yılmaz ve Nuri Bilge Ceylan gibi isimler hakkında da aynı nedenle suç duyurusunda bulunmuştu.

Cem Yılmaz hakkında ‘Pek Yakında‘ adlı filminde 10 dakika sigara reklamı, 9 yerde içki sahnesi, kola reklamı ve küfürler yer aldığını belirterek suç duyurusunda bulunmuş, savcılık tarafından bu şikayete takipsizlik kararı vermişti.

Kural, Nuri Bilge Ceylan hakkında ise Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye kazanan ‘Kış Uykusu‘ adlı filmindeki bir sahnede ata işkence yapıldığını savunarak şikayetçi olmuştu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]