Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu açığa alındıktan sonra özür diledi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı, İstanbul’un fethiyle ilgili provokatif paylaşımı affedilmedi. Profesör, açığa alındı.

Bardakçıoğlu’nun “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” şeklindeki şok eden paylaşımı büyük tepki topladı.

erbay-bardakcioglu

BİR DARBE DE REKTÖRDEN GELDİ

Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen ve açığa alınan Prof. Dr. Bardakçıoğlu’na bir darbe de ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’dan geldi. Bircan, sosyal medyadan “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir” sözleriyle Bardakçıoğlu’na tepki gösterdi.

AÇIĞA ALINDIĞINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu’nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu. Birincioğlu’nun “İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir” şeklindeki paylaşımı, sosyal medyada taktir topladı.

BARDAKÇIOĞLU ÖZÜR DİLEDİ AMA…

Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu bugün skandal paylaşımıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bardakçıoğlu, şu ifadelerle özür diledi:“Facebook’ta paylaştığım kendi fikrim olmayan çirkin ve yanlış bir ifadeden dolayı üzüntü duyuyor, manevi değerlerini kırdığım insanlardan ve üniversitemden, Yüce Türk Milleti önünde özür diliyorum”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]