Prince’in ölüm nedeni belli oldu

ABD’li 58 yaşındaki ünlü şarkıcı Prince’in ölümüyle ilgili detaylar belli olmaya başladı. Ünlü şarkıcının evinin asansöründe ölümüne aşırı doz uyuşturucunun neden olduğu ileri sürülüyor.

Prince’in otopsisi sonrası yapılan ilk açıklama yapıldı…

1980 ve 1990’lı yıllarda adından tüm dünyada söz ettirmeyi başaran ABD’li şarkıcı Prince’in ölümüne aşırı doz uyuşturucunun neden olduğu ileri sürüldü.

Perşembe günü Minnesota eyaletinde bulunan evinde ölü bulunan Prince’in ölümünden önce grip tedavisi gördüğünü söylenmişti. ABD medyası ise bu açıklamayla yetinmeyerek resmen açıklanmamakla birlikte Prince’in ölüm nedeninin aşırı doz olduğunu haber yaptı.

ABD medyası şarkıcının Minnesota’daki evinin asansöründe sabah saatlerinde ölü bulunduğunu belirtirken, evde bulunan bir kadın ve bir erkeğin acil durum hattını arayarak sağlık görevlilerini bilgilendirdiği ses kaydı yayımlandı. Olay yerine gelen ekipler Prince’in kentin Paisley Park bölgesindeki evine geldiklerinde nefes almadığını açıkladı.

ABD’de ünlülerle ilgili haberleriyle tanınan TMZ adlı magazin sitesi, şarkıcının 14 Nisan günü Atlanta’da bir konser verdiğini ve özel uçağıyla evine gitmek üzere havalandıktan sonra fenalaştığı için Illinois eyaletinin Moline kentine acil iniş yaptığını yazdı.

TMZ sitesine göre  şarkıcıyla ilgili yapılan “grip” açıklamasının aksine, Prince’in aşırı doz komasına girdi. Hastanede “kurtarıcı vuruş” olarak bilinen aşırı dozun kötü etkilerini ortadan kaldıracak bir iğne yapıldı.  Doktorların şarkıcının hastanede kalmasını istediği, ancak hastanede özel oda ayıramadıkları için Prince’in üç saat sonra hastaneden ayrıldı. Şarkıcının aynı gün Minnesota’ya giderek ertesi gün bir dans partisine katıldığı öğrenildi.

OBAMA’DAN PRINCE AÇIKLAMASI

Prince’in ölümünün ardından Minnesota’daki “First Avenue” isimli sanat caddesi mor renkli balonlar ve çiçeklerle donatıldı. Müzik dünyasının önde gelen isimleri Twitter’dan şarkıcı için binlerce paylaşımda bulundular.

Geçen yıl Prince’i Beyaz Saray’a şarkı söylemesi için davet eden ABD Başkanı Obama, “Pek az sanatçı sesiyle pop müziğin gidişatını değiştirip yeteneğiyle insanların kalbine dokunabilir. Prince bunu başarmıştı” dedi.

DEFALARCA GRAMMY ÖDÜLÜNİ KAZANMIŞTI

Prince Rogers Nelson, 1958’de Minnesota’da doğdu. 40 yıllık müzik kariyeri boyunca 7 Grammy ödülü kazandı. 100 milyondan fazla albüm sattı. En popüler şarkısı 1984’te yayımladığı Purple Rain oldu. Rolling Stone dergisi şarkıcıyı “Tüm Zamanların En iyi 100 sanatçısı” listesinde 27’nci sıraya koymuştu. Sanatçının çocukken epilepsi hastası olduğu, ancak ilerleyen yaşlarda tedavi olduğu biliniyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]