Poyraz Karayel’den yerinde sosyal mesajlar

EKRAN DOKTORU/MEDYABEY

Bu hafta ‘Poyraz Karayel’ şahane bir bölümle ekrana geldi. Başladığı günden beri güzel reytingler alan dizi uzun süre çarşamba gecelerinin birinciliğini kimseye kaptırmayacak gibi gözüküyor.Gerek konusu, gerek dizi içinde verdiği mesajlar insana izlerken hoş anlar yaşatıyor. Özellikle koca mafya babası Bahri Umman’ın sağ kolu olan Zülfikar’ın tespitleri ve verdiği mesajlar izlenmeye değer.

Poyraz Karayel‘de bu hafta yine herkese ibret olacak bir mesaj verdi Zülfikar. Ülke olarak kadına şiddet konusunda zor bir sınav verdiğimiz bu dönemde, kumar borcu yüzünden annesine dayak atan babasına söyledikleri gerçekten ibretlikti. Dizilerde, reklamlarda ve hatta radyo programlarında bu mesajlar çoğalırsa eminim bu tarz eğilimi olan insanlarda birazcık etki bırakır. Kadına şiddetin hiçbir açıklaması yok ama dileğimiz bu yaşananlar son olsun.

Bu arada dizi hakkında dişe dokunmayacak küçük eleştirilerim de var. Her şey bu kadar mükemmel giderken ufak hatalar can sıkıyor. Mesela, Komiser Mümtaz’ın otel görevlisini alması ilginçti. Adam otelin güvenlik müdürünün sadece adını biliyor, ama yolda yürürken adamı alıp ekip arabasında sorguya çekiyor. Sahi siz gördünüz mü adamın alnında ben otel müdürüyüm yazısını?

 

BU GÜZEL KÖYLÜ BİR ŞAHANE

Yaz döneminde girdi hayatımıza Güzel Köylü Ege’nin o sevimli insanlarını anlatan güzel bir komediydi… Karakterler o kadar sıcak, konular o kadar akıcıydı ki adeta izleyiciler müptelası oldu. Tabii ki bu başarının bir ödülü olacaktı, dizi kış ekranında da izleyicisini kaybetmedi. Ciddi reytinglerle ‘bende buradayım’ dedi. Yapım ekibini ve oyuncularını kutluyorum.

 

BEDEL’E DİKKAT

Necip Memilli ilk başrolü olan ‘Bedel’ dizisindeki Vedat karakteriyle hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Kötü bir adam nasıl olmalı, nasıl giyinmeli, nasıl davranmalı tam anlamıyla izleyiciye gösterdi. Açıkcası bu kadar iyi bir performans beklemiyordum. Dizinin reytinglerine ve izleyici yorumlarına baktıktan sonra da ‘bu iş oldu’ derim.

GEÇ KALMIŞ BİR TEŞEKKÜR

Televizyon yazıları yazmamın bir numaralı sebebi bu işin duayeni sevgili ‘ Mesut Yar’ ağabeyimdir. O ince yorumları insanlarla olan diyalogları beni gerçekten çok etkilemiştir. Yıllardır onun yazılarını okuyup, programlarını izleyip, onu örnek alıp, ondan bir şeyler kapmamak olmazdı. İzinde yürüyüp Üstad’dan hala çok şey öğreneceğimden adım gibi eminim. Hani bir laf vardır ya boynuz kulağı geçer diye umarım bir gün bu söz benim içinde hayata geçer.

OĞUZ EKİCİ

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]