POPSTAR O ESKİ POPSTAR DEĞİL!

Popstar-2013

Önceki yıllarla kıyaslandığında Popstar yarışmacılarının vasatın altında oldukları bir gerçek. Eski Popstarlar bundan çok daha iyiydi. Alıştığımız, bildiğimiz, kendini kabul ettirmiş ve oturmuş bir format vardı ortada. Buna rağmen Osman Tan Erkır’ın sunuculuğu Burcu Esmersoy’a bırakması büyük risk olmuş kanımca.

Öte yandan iki dirhem bir çekirdek jürinin kendini ağırdan satması, kuşkusuz gecenin en dikkat çekici ayrıntılarından biri olsa gerek. Özellikle Demet Akalın’ın hazırcevap ve eğlenceli kişiliğinin aksine, sessizliğe bürünerek, dekor jüri üyesi görüntüsü vermesini ise bir türlü anlamış değilim. Yani didişken ve kinayesever jüri üyelerini tanımasak, önceki yarışmalardaki performanslarını bilmesek; neredeyse inanacağız bu hallerine.

Gelelim Burcu’nun ilk bölümdeki makyajına. Burcu’nun yüzüne altın sarısı bir makyaj uygulanmış ki; bana göre gördüğüm göreceğim en kötü makyajdı. Artık kim yaptıysa eline yüzüne bulaştırmış. Bildiğiniz gibi bu tarz yarışmaları sunucunun yönetme marifeti izlettirir. (Bkz.Acun Ilıcalı) Zira o gece stüdyo, ışık, kamera ve program akışı dahil her şey fevkalade amatör görünüyordu. Anlayacağınız Popstar’ı izlerken ‘O Ses Türkiye’yi mumla aradık. Kazasız belasız bu işin içinden nasıl çıkacaklar; merak ediyorum doğrusu!

 

ZAP’LADIKLARIM:

1-      Kanal D – “Merhamet”, Narin’in arabeske bağlanan aşkı ve ajite edici dil insanın içini karartıyor ve zaplatıyor.

2-      TV 24 – “Sansürsüz”, eğer gününüz kötü geçtiyse bu programı direkt zaplayın. Yoksa ekrandan damlayan “jöleli gündem” sizi çileden çıkarabilir.

FATİH ÇELİK / MEDYABEY

https://twitter.com/clkfa

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]