Pokemon Go çılgınlığı sona mı erdi?

Pokemon Go çılgınlığı hızlı başladı çabuk bitti… Pokemon Go, Temmuz ayında dünyada piyasaya sürülen ve çıktığı andan itibaren en fazla indirilen mobil oyun olma ünvanına erişmişti. Pokemon Go çılgınlığı, Türkiye’de daha henüz resmi olarak yayınlanmadan popülerliğini kaybetmişe benziyor. Bunda Pokemon Go ile ilgili yapılan tartışmalarda ileri sürülen zararların ifade edilmesinin büyük etkisi olduğu tahmin ediliyor. Çılgın oyun başta ebeveynleri oldukça tedirgin etmişti.

POKEMON GO HAKKINDA ÇIKAN HABERLER DE AZALDI

İlk önce ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürülen Pokemon Go hala resmi olarak ülkemizde bulunmasa da özellikle ilk çıktığı dönemde oyunu korsan olarak indirenler tarafından yoğun ilgi görmüştü. Çeşitli casusluk tartışmalarına da konu olan oyun hakkında yapılan haberler ülkemizde de gündemi oldukça meşgul ederken, zaman geçtikçe oyuna olan ilginin bir hayli azaldığı belirlendi.

Pokemon Go haberlerinin Temmuz-Kasım ayları arasında yazılı basına yansımalarını inceleyen Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, oyun hakkında yazılı basında toplam 1.783 haber çıktığı saptandı. Pokemon Go’nun ilk yayınlandığı Temmuz ayında yazılı basında 919 haber çıkarken, Ağustos ayında ise yazılı basına 558 haber yansıdığı belirlendi. Eylül ayında oyun ile ilgili yayınlanan haber sayısı 177’ye düşerken, Ekim’de 76, Kasım ayında ise 53 habere gerilediği tespit edildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]