Pelin Batu köşe yazarlığını özlemiş; ilgilenenlere duyrulur

Pelin Batu, İnternethaber’den Sayım Çınar’a verdiği röportajda köşe yazarlığını özlediğini dile getirdi. Pelin Batu’ya göre  “medyanın boğulduğu, muhalif seslerin tehdit edildiği, farklı çıkan seslerin farklı formlarda dövüldüğü bir yerde yazmak daha da önemliydi.”… Pelin Batu, belki bu röportajdan sonra bir gazetede yeniden yazmaya başlar mı dersiniz?

Ekranlarda oyuncu olarak uzun zamandır görmeye hasret kaldığımız Pelin Batu, verdiği röportajda Türkiye’ye dair yaşadığı hayalkırıklıklarıyla ilgili ipuçları verdi.

GEÇMİŞTE ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLMUŞTU

Pelin Batu, geçmişte kurban Bayramı’yla ilgili ” Kurban kesmek keşke yasaklansa. Ete değil eğitime ihtiyacımız var” sözüyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Pelin Batu, Habertürk’te o dönem yayınlanan Öteki Gündem programında  Fatih Sultan Mehmet’le ilgili açıklaması da büyük tepki almıştı.

Pelin Batu programda Fatih Sultan Mehmet’in eşcinsel olduğu imasında bulunmuş,  Drakula’nın kardeşi Radu ile ilişkisinin olduğundan bahsederek, konunun söylentilerden ibaret olduğunu ve Fatih Sultan Mehmet’ten sonra bu tarz dedikoduların çıkarıldığını söylemişti.

“YAZARLIĞI ÖZLÜYORUM”

Sayım Çınar’ın röportajında bir soru üzerine yazarlığı özlediğini ifade eden Pelin Batu şu ifadeleri kullandı:

“Bizim gibi gündemin anbean değiştiği, tragedya ve komedyanın birbirinin içine karıştığı, kötülüğün meşrulaştırıldığı, intikamın bilediği, absürdün hüküm sürdüğü bir yerde köşe yazısı yazabilmek büyük bir lüks. Medyanın boğulduğu, muhalif seslerin tehdit edildiği, farklı çıkan seslerin farklı formlarda dövüldüğü bir yerde yazmak daha da önemliydi. Çok büyük bir zevkle yazdım. Ve çok da özlüyorum. Bugün yalaka, korkak oportünist “yazarları” okuyunca sanki geçmişe yolculuk yapıyorum. En son Sultan Abdülaziz-Abdülhamid arası Basiret Gazetesinin anılarını okurken her şey o kadar tanıdık geldi ki! Günümüzün jurnalci ve tetikçileri, 100 yıl öncesindeki ataları gibi kara bir dipnota indirgenecekler. Ama müteşekkirim: onların servis ettiği karanlığın sayesinde kimin ışıldadığını görüyoruz. Bu işe de yarıyorlar sağolsunlar.”

O PROGRAMDA YENİDEN OLMAK İSTER MİYDİ?

Bir dönem Habertürk’te Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile Tarihin Arka Odası programında yer alan Batu, “yeniden o programda olmak ister miydin?” şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi:

“Hayır! Benim için çok öğretici bir tecrübeydi, limitlerimi test etmek açısından da göz açıcıydı. Resmen kendimi daha iyi tanımış oldum! Ben ne kadar sabırlı bir insanmışım, hazır cevap değilmişim, bunları gördüm. Ama böyle bir şeyi tekrar yaşamak istemem. Ve artık o kadar sakin olabileceğimi de sanmıyorum.”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]