PAZAR GECELERİ BEHZAT Ç.’Yİ ÇOK ARAYACAK!

Behzat-C

Pazar akşamlarının vazgeçilmez dizisi Behzat Ç. bu yıl Acun Ilıcalı’nın Star TV’ye transferi nedeniyle cuma geceleri ekrana gelecek.

Çocukluktan kalma bir alışkanlık pazar günleri benim için dünyanın en sıkıcı günü oldu hep. Televizyonlarda defalarca oynatılmış filmler, daha önce oynamış dizilerin bilmem kaçıncı tekrarları sebebiyle benim için en iyi tercih belgesel kanalları olurdu. Ne var ki iki sezon önce oyunculuğuna çok inandığım Erdal Beşikçioğlu’nun arabadan inip misket oynamaya başladığı tanıtımı görene kadar yani “Bir Ankara Polisiyesi- Behzat Ç.” yi izlemeye başladıktan sonra durum değişti.

Daha önceden dizinin esinlenildiği romanı okuyan biri olarak Behzat Ç’nin başlayacağı haberini okuyunca nasıl heyecanlandığımı anlatamam. Sonunda pazar günleri keyifle izleyebileceğim birşey olacaktı ekranda!

İki sezon boyunca pazar geceleri çok istisnai bir durum olmadıktan sonra benim için evde oturulup Behzat Ç. izlemek bir ritüel haline gelmişti. Benim gibi bu dizinin fanatiği olan birçok kişi tanıyorum. Dizinin içerik bakımından detaylarına şimdilik girmeyeceğim; malum çok fazla tartışıldı bugüne kadar.

Şu an çocukluğumdaki pazarlardan çok daha can sıkıcı bir durum söz konusu benim için. Behzat Ç.’nin, Acun’un programları yüzünden yayın günü değişti. Artık pazar değil cuma geceleri ekrana gelecek!

Star TV büyük bir transfer gerçekleştirdi. Bu yıl Acun Medya’nın tüm programları StraTV’de ekrana gelecek. Star TV, reytingleri alıp götürecekse ne ala! Ancak tüketici alışkanlıkları gibi izleyici alışkanlıkları da var. Sen, kalk ekranların pazar gecelerinin vazgeçilmezi olmuş bir diziyi sırf yeni programlar yayınlanacak diye cuma gecesine al! Hem de karşısında “Yalan Dünya” gibi güçlü bir komedi dizisi varken… Yayın stratejisi önemli bir planlamayı gerektiriyor. İzlenme oranları, rakipler, yayın kuşakları göz önünde tutularak yayın stratejisi hazırlanmalı. En azından sevgili hocam Sedat Örsel’in anlattıkları bize hep bu yönde olmuştu okulda.

Korkarım ki Behzat Ç.’ nin izlenme oranlarında bir gerileme yaşanacak ve bu durum kanal sahiplerinden çok bir tek beni tedirgin ediyor sanki şu anda. Umarım, ben yanılırım ve cuma geceleri de iyi bir izlenme oranına sahip olur dizi!

Behzat.C2

Nasıl ki Kurtlar Vadisi yayın hayatına başladığından beri hangi kanalda olursa olsun her perşembe geceleri yayına çıkıyorsa Behzat Ç.’de ne olursa olsun pazar geceleri yayına çıkmalıydı. Yayın politikaları biraz da izleyici alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlanmalı söylemim işte bu yüzden…

Eminim ki dizi cuma akşamları yayınlandıktan sonra, benim gibi birçok takipçisi yayın günü değişikliği hakkındaki görüşlerini paylaşacaktır.

Umalım ki RTÜK tarafından engellenmeye çalışılan Behzat Ç., Acun Medya programlarının çelmesiyle yere düşmesin!

Özge Erel/ MEDYABEY

www.twitter.com/Ozge_

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]