Pascal Nouma: Türkiye’de öleceğim

Bu sene üçüncüsü düzenlenen “Türkiye’de Frankofoni’nin Yüzleri” yarışmasının  bu sene futbol konsepti düzenleniyor. Yarışmanın amacının dünya çapında 220 milyon kişiyi içine alan Fransızca konuşan ülkeler arasındaki bağı güçlendirmek olarak gösteriliyor.

Bu sene yarışmacılar futbolun iyi yönlerini ve özellikle kitleleri bir araya toplama gücünü öne çıkartan 2-3 dakikalık bir film çektiler. Mef Okulları’ndan Zeynep Narin , Beyza Ergen ve Zeynep Kişioğlu da bu yarışma için Pascal Nouma ile “Une vie après le foot, Pascal Nouma” (Futboldan sonraki hayat : Pascal Nouma ) adıyla bir video çekti.

Pascal Nouma ile röportajda kendisine bir futbolcu olarak ve bir yabancı olarak Türkiye’de yaşadığı ilginç bir anısı da soruldu. Röportajda Nouma özllikle Türkiye ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Nouma: “Bir futbolcu olarak düşündüğümde eğer Beşiktaş’ta oynamasaydım herhalde bu kadar tanınmazdım. Bu kariyerim için en iyi anı oldu. Bugün Türkiye’de yaşıyorum. Çünkü çok sevdiğim bir ülke. Fransızım ve Fransa’ya dönmem gerekiyor çünkü çocuklarım orada yaşıyor. Burada doğmadım ama burada öleceğim.” şeklinde konuştu.

Röportajda futbolla ilgili çok şey dilediğini söyleyen Nouma,  “Ama genç futbolcular bana benzemeye çalışmasınlar, çünkü ben futbol konusunda çok iyi bir örnek değilim.” diyen Pascal Nouma, “Eğitime önem versinler. Okul daha önemli. Yani eğitimlerini tamamlasınlar. Çünkü futbol kariyeri 10 ile 15 yıl sürecek. Futboldan sonra başka bir hayat var. Ve eğitimle her şey daha kolay oluyor.” dedi.

Oylamaya katılmak için tıklayın

İşte Türk öğrencilerin Pascal Nouma ile Fransızca gerçekleştirdikleri o röportaj:

MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]