Paris’te gözler Christian Amanpour’u arıyor…”Neredesin Amanpour!”

Batı medyasının Avrupa’da özellikle Fransa ve Belçika’da yaşanan geniş kitlelerin katıldığı gösterilere ve bu gösterilerdeki polis şiddetine karşı ilgisizliği eleştirilere konu oluyor. Gezi olaylarında göstericileri seçilmiş hükümete karşı açıkça desteklemekten çekinmeyen Batı medyası,  söz konusu eylemler kendi ülkelerinde olunca büyük olaylara sessiz kalmayı tercih ediyor.

star-gazetesi-amanpour

Batı medyasının bu iki yüzlülüğüne 1. sayfadan haber yapan Star gazetesi, CNN International’ın Gezi olaylarında İstanbul’a kamp kuran sembol gazetecisi Chrisrian AmanPour’a çağrı yapması dikkatleri tekrar olaylar karşısındaki dünyaca ünlü dev medya şirketlerine çekti.

 

 

“Batı medyasının Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve liderini hedef alan ikiyüzlü tavrı, Fransa’daki yeni işçi yasa tasarısı eylemleri ile görünür hale geldi” diyen yazan Star gazetesi;  Gezi Eylemlerinin yıldönümünde “Sözde ağaç katliamı bahanesi ile başlayan Gezi’deki göstericileri seçilmiş hükümete karşı destekleyen Avrupa ve Amerikan medyası, söz konusu eylemler kendi ülkelerinde olunca Fransız devletinin yanında pozisyon aldı.” yorumunu yaptı.

Manşetinden  “Neredesin Amanpour?” diye soran Star gazetesinin kullandığı üç maymundikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]