“Para Sevgidir” ne demek?

Ben kimim?

Ne yapmak için bu dünya gezegenine geldim?

Peki, Nereden? …

 

“Ben bu hayatı nasıl yaşayacağım?” Sorusu hayatımın sorusu oldu. Bu soruyu ilk altı yaşımdayken sorduğumu hatırlıyorum. Bakın, nasıl yaşadım:

Ben şu an bir ilişki terapistiyim. Bu insanlarla ilişki olur, iş hayatındaki ast-üst ilişkiler de olur, hayvanla, doğayla  olur, eş  ve sevgiliyle olur, parayla mesela…

Nasıl mı bu konuya eğildim? Çünkü hepsiyle ilişkimde çok  sorun yaşadım da ondan. Böyle başladı!

Doğada fazla zaman geçirirsem başıma ağrı girerdi mesela. Açık hava beni çarpıyordu resmen.

Çok kırılgandım, insanlar beni çok kırıyordu (bana göre tabii).  Sonra korunacağım derken, kırmaya başladım haliyle…

İş hayatına ilk kendi işimi kurarak başladım. Orta halli bir şehirde küçük bir parfümeri, bijuteri, çamaşır dükkanım vardı. Bir de yardımcım oldu. Böylece ilk kez işveren oldum. Sonra özel hayatıma dair önemli bir karar vermem gerekti, bir anda her şey tepetaklak oldu. İş elimden gitti, ev gitti… Şehir değiştirdim.

İstanbul’a geldim. Bu kez İşçi oldum. Sektörel bir derginin hazırladığı bir rehberi firma firma dolaşarak, sattım. Hem de İstanbul’u hiç tanımadan. Her gün kaybolursam korkusuyla işe giderken başardım vallahi. Sonra, “Sen okumayan bu millete ne de güzel kitap satıyorsun” diye beni transfer ettiler. Bir turizm firmasında organizasyon satış işine girdim. Kafayı genel müdüre taktım, o da beni işten attı… İlk işten atılışım… Çok bozuldum tabii.  Reklamcılık sektörüne girdim, biraz gitti. Birbiri ile bağlantılıydı şu işi de anlayayım diye halkla ilişkiler, organizasyon işine geçtim…

Zaman içinde sattım, ne buldumsa. Genelde girdiğim tüm işlerden atıldım. Onlar mı beni atıyordu, ben mi kendimi attırıyordum bilemedim? Hiç iş bulma sorunum olmadı ama bulduğum işte kalma sorunum oldu. Hesapladım, en uzun çalıştığım yer 5.5 ay sürmüş. İlla bir çıkıntılığım oluyordu.

Yazma kabiliyetimi geliştirmek isterken basın-yayın konusuna girdim. Ruhuma hitap eden işi bulmuştum sonunda. Sonra konusunu bulmaya geldi. Yine beni atacaklar korkusundan kendi işimi kurdum. Nasıl oldu demeyin? Oldu. Konuyu hem bana, hem de okuyucularıma  faydalı olsun diye düşünürken böylece 3. Göz dergisi doğdu. Her girdiğim işte beni neden atmak istediklerini bu süreçte anladım. Çünkü çok inatçıydım! Kendimi işten atamadım… Dışarıda her ne olursa olsun ben işte kaldım!

3-goz

Gelelim özel ilişkilere.

Evlendim,  kaderimde varmış, ayrıldım. Bir daha da evlenmedim. Bu konudaki sürecime, deneyimlerime, kendime  bakarak, bir adamın daha başını yakmak istemedim.

Hayvanlardan çok korkuyordum, yalnızlıktan çok korkuyordum, birine muhtaç olmaktan, anlaşılmamaktan, anlatamamaktan, işsiz, parasız, pulsuz, çaresiz kalmaktan…

Baktım, bu korkuların bir sonu yok ve ben hepsini yaşadım.  Çünkü korku çok güçlü bir enerjiydi ve hepsini de yaratmıştı!

Sonunda korkmaktan vazgeçtim. Korkunun temeline inip o her ne ise yüzleşmeye, onu bulup, kökünden yok etmeye karar verdim.

Peki, neydi beni bu kadar korkutan?

Hepsi olsaydı ne olurdu görmüştüm sonunda; hem de enine, boyuna. Gözümde büyüttüğüm tüm korkularımı bir dakikadan tutun da, bir aya kadar yaşamıştım. Ne zaman ki; “Bu durumdan ne öğrendim?” diye sorup, oradaki farkındalığı anladıktan sonra “Bunu bitiriyorum” deyip noktayı koyup, gidiyordum. Bazıları bitiyordu, bazılarını deneyimlemeye devam ediyordum…

Şimdi ‘Para Sevgidir’ başlığıyla paylaştığım bu seminerimde hayatın her alanına girip birlikte irdeliyoruz. Amaç konunun dışına çıkmak, farkındalığı yükseltmek. Para dediğimiz maddi dünyayı da, Sevgi dediğimiz mana dünyasını da fark etmek.

Kendi deneyimlerimle süslediğim, sizin deneyimlerinizde  de fark etmenize yardımcı olduğum bu seminer ilginizi çektiyse, buyurun gelin o zaman…

İçimdeki Öz, içinizdeki Öz’ü selamlar…

GÜLER PINARBAŞI/MEDYABEY

 

NOT:

LÜTFİ KIRDAR İSTANBUL KONGRE MERKEZİ

13 Mart 2015 Cuma, saat: 16:30 /

bilgi için: https://www.zihinruhbeden.org/guler-pinarbasi

0536 2140838 –

[email protected]

www.gulerpinarbasi.com

www.3gozdergisi.com

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]