Özlem Yılmaz “Asiye” ile yeniden doğdu

ATV’de yayınlanan Kara Ekmek dizisinin başarılı oyuncusu Özlem Yılmaz, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalı ilginç açıklamalar yaptı.

Daha önce rol aldığı dizi projelerinin hemen hemen tümünde duygusal, naif karakterleri canlandırırken çevresinde ‘Ağlak’ olarak anıldığını anlatan Özlem Yılmaz, yeni rolünün çok daha başka bir karakterde olduğunu anlattı.

Zeynep Özek’in Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalı için hazırladığı ‘Turki Ekstra’ programında ‘Kara Ekmek’ dizisinin oyuncuları ile yapılan röportajlar yayınlandı. Dizide ‘Çetin’ karakterini canlandıran Ushan Çakır, Türkiye’de dizilerin çok çabuk bitebildiğini, oynadığı yapımda çok iyi ekibin görev yaptığını ve bunun uzun soluklu olmasını dilediğini söyledi.

Dizide ‘Asiye’yi canlandıran Özlem Yılmaz, bundan önce daha duygusal, ‘Naif karakterleri’ canlandırdığı için çevresindekiler tarafından ‘Ağlak’ olarak nitelendirildiğini söyledi. Yılmaz, “Burada daha dik başlı, sert, hırçın, biraz kindarım” dedi. Bilindiği gibi Özlem Yılmaz Unutulmaz, Kaçak, Emanet dizilerinde oynadığı benzer karakterleri canlandırmıştı.

‘Mine’yi canlandıran Elifcan Ongurlar da, daha önce oynadığı ‘Kayıp Şehir’den önce ‘Ateşin Düştüğü Yer’ dizisiyle ilk ödülünü kazandığını o yapıtın Oscar’a aday adayı olarak gösterildiğini hatırlatırken “Burada bulunmak gerçekten muhteşem” dedi.

Özlem Yılmaz kimdir?:

17 Temmuz 1986, İstanbul doğumlu olan sinema ve dizi oyuncusu Özlem Yılmaz aslen Rizeli. Doğup büyüdüğü yer ise İstanbul Bakırköy. Özlem Yılmaz ilk öğretimi Kartaltepe İlköğretim Okulu’nda okudu.  Sonrasında kolejde okumaya başlayan oyuncu Kültür Kolejinde eğitimine devam etti.

Lise yılları ise Ataköy Cumhuriyet Lisesinde geçti. Özlem Yılmaz eğitimini bittirdikten sonra çocukluğundan beri hayali olan mesleği yani oyunculuk için eğitim aldı. Sinema ve tiyatro eğitimi almak üzere Müşfik Kenter’den özel ders aldı.

Bir yıl sonra eğitimine kaldığı yerden devam etmek için Müjdat Gezen Sanat Okuluna girdi ve oradan 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu.

Ayrıca Özlem Yımaz’ın yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği Karaoğlan adlı filmle sinema kariyeri başladı. Başrollerini Özlem Yılmaz(Prenses Cise) ve Volkan Keskin’in paylaştığı Karaoğlan filmi 11 Ocak 2013 te gösterime girmişti.

Özlem Yılmaz’ın oynadığı diziler:

Karagümrük Yanıyor(2006), Felek Ne Demek(2006), Rüyalarda Buluşuruz(2006), Dicle(2007), Zoraki Koca(2007), Dantel(2008), Servet Avcısı(2008), Unutulmaz(2009), Dedektif Memoli(2011), Kaçak(2013), Emanet(2014), Kara Ekmek(2015)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]