Özgür Gündem gazetesiyle ilgili flaş gelişme

Özgür Gündem gazetesi ile ilgili flaş gelişme…Özgür Gündem gazetesi, terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle, İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kapatıldığı haber veriliyor. Kapatılma kararından sonra gazeteye operasyon düzenleyen polisin, 4 kişiyi gözaltına aldığı bildiriliyor.

ÖZGÜR GÜNDEM GAZETESİ KAPATILDI

İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği kararıyla geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesinin Beyoğlu Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Maç Sokakta bulunan binasına polis ekipleri geldi. Mahkeme kararı ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinde polis ekipleri arama yaptığı öğrenildi.

Çevrede güvenlik önlemi alan emniyete bağlı ekipler daha sonra gazete binasına girdi. Ekipler burada aramalarda ve incelemelerde bulunduğu haber veriliyor.

4 KİŞİYE GÖZALTI

Hakkında gözaltı kararı bulunan gazetenin yöneticileri olan 4 şüpheli gazete binasında gözaltına alındı. Gazete binasında yapılan aramada çok sayıda dijital ve yazılı evraka el konuldu. Gözaltına alınan şüpheliler Aksaray’daki  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Diğer şüphelileri arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Öte yandan aramalar sırasında polise karşılık veren 20 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]