Özgecan’ın katilinin annesi ilk kez konuştu

Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in annesi ilk defa basına konuştu. Özgecan cinayeti hakkındaki düşüncelerini de anlatan anne Naciye Tan, oğlunun Özgecan’ı katlettiğini duyduğunda “o an ne düşündüğünüzü bilemiyorsunuz. Kendinize anlatamıyorsunuz. Hiçbir anne bunu istemez. Ben de anneyim. Hiçbir zaman böyle bir şey olmasını istemezdim.” diye konuştu.

Habertürk gazetesine konuşan anne, insanların sokakta kendisine ” bakışlarıyla o kadın diyorlar” ifadesine yer verdi.

Oğlunun böyle bir duruma düşmesinden kendisinin de sorumluluğu olup olmadığı konusunda ise Naciye Tan şunları söyledi:” Benim de hatalarım olmuştur. Çocuklarımın yanında kavga etmeseydim belki bu hale gelmezdi. Bir ömür verip yetiştiriyorsunuz, elinizde kocaman bir sıfır kalıyor.”

“SUPHİ SEVİMLİ BİR ÇOCUKTU”

Eşiyle sorunlu bir iletişimi olduğunu anlatan acılı anne, “İletişim problemimiz vardı. Benim ailem özgürdü. Kısıtlama nedir bilmedim. Eşimin ailesi özgür değildi. Bütün sorunlar çocuklarımın yanında yaşandı.” diyerek çocuklarının huzurlu bir ortamda yetişmediğini dile getirdi.

Cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden katil Suphi Altındöken’in çocukluğunda sevimli olduğunu söyleyen anne, boyu kısa olduğu için oğlunun bu durumu problem ettiğini ifade etti.

“PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRSÜN”

Suphi’nin şiddet eğiliminin başlangıcı olarak 17 yaşında feci bir motor kazası geçirmesiyle başladığını anlatan anne, kafasının ağır hasar aldığını, günlerce hayat ünitesinde kaldığını söyleyen anne;

“Kafatasındaki bir kemiğini çıkarıp platin taktılar. İki kez ağzından ameliyat geçirdi. İkinci ameliyat olduğunda doktoruyla anlaştım, ‘Suphi’ye psikolojik tedavi görmesi gerektiğini söyleyin’ dedim.” diye konuştu.

Suphi Altındöken’in kazadan sonra davranışları değiştiğini anlatan anne, oğlunun agresifleştiğini zaman zaman kendilerine de bu tavırları yansıttığını anlattı.

Anne Naciye Tan; “Gece üstümüze ışıldak tutuyordu. Şiddet uygulayıp ‘Oh be’ diyordu. Bir gün sırf sigarası yok diye darbe aldım. Savcılığa bile gittim. Bize şiddet uyguladığını söyledim. ‘Yapabileceğimiz bir şey yok. Polis zoruyla beyaz önlük giydirip götürmeniz gerekiyor’ dedi. Onu yapamadım. Keşke yapsaydım.” diye konuştu.

“BABASININ ÇENESİNİ KIRDI”
Oğlunun babasına da şiddet uyguladığını hatta babasını bıçakladığını anlatan anne,

“Suphi evlenmeden bir gün önce, kına gecesinde babası içmişti. İçince saçma sapan şeyler söyler. Suphi’nin huyunu da biliyordum. Eve gelince Suphi’yi aradım ‘Kurban olayım sarhoşluğuna ver’ dedim. Aradan 10 dakika geçti. Telefonla arayıp olay çıktığını söylediler. Çenesini kırmış.” ifadesine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]