Oya Aydoğan’ı kaybettik

Oya Aydoğan’dan bu sabah gelen acı haber tüm sevenlerini üzdü. Günlerdir yaşam savaşı veren 59 yaşındaki ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın bu sabah 7.15’te yaşam mücadelesini kaybettiği haber veriliyor. Ünlü sanatçı, 1 haftadır yoğun bakımda tedavi görüyordu.

OYA AYDOĞAN NEDEN HASTALANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde evinde fenalaşan Oya Aydoğan acil olarak hastaneye kaldırılmış yapılan incelemelerin ardından aort damarının yırtıldığı anlaşılmıştı.  Sonrasında ise ünlü oyuncu hemen ameliyata alınmıştı.

12 saat süren ameliyatın ardından Oya Aydoğan’ın yoğun bakım günleri başlamıştı. Yaklaşık 94 saattir yoğun bakımda uyutulan ünlü sanatçının kanaması durdurulmuş ve tansiyonu normale dönmüştü.

Beyninde çok sayıda ödem tespit edilen Aydoğan’ın tedavisine başlanmış yapılan müdahalelerin ardından tedaviye yanıt vermeyen Aydoğan’ın uyutulmaya devam etmesine karar verilmişti.

HASTANEDEN OYA AYDOĞAN AÇIKLAMASI

Oya Aydoğan’ın yaşamını yitirmesinin ardından hastaneden açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.

Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 yılında Erzincan’da doğdu. Dört kişilik bir ailenin en küçük üyesi olan Oya Aydoğan’ın çocukluğu Beyoğlu’nda geçti.

Ortaokulu, Ste. Pulchérie’de, liseye ise Notre dame de Sion’da okudu.Oya Aydoğan sinemaya 1972 yapımı ‘Kabadayılar Kralı’ ile başladı.

Aydoğan, 1975 yılında ‘Alev Gün’ takma adıyla katıldığı güzellik yarışmasına katıldı.1976 yılında düzenlenen 8. Sinema Artisti Yarışması’nda birincilik ipini göğüsledi.1978 yılında Haluk Ulusoy ile nikah masasına oturan Oya Aydoğan, 4 gün sonra sürpriz bir kararla boşandı.

80’li yılların başında sahneye çıkmaya başlayan Oya Aydoğan, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal gibi birbirinden usta isimlerle kamera karşısına geçti. Bursalı gazinocu Tamer Taylan ile uzun süreli biliktelik yaşan Oya Aydoğan, Latif Demirbağ ile ikinci kez nikah masasına oturdu. Çiftin bu evlilikten Gurur adını verdiği bir de oğlu oldu. Oya Aydoğan, uzak kaldığı setlere 2011 yılında Bez Bebek dizisi ile döndü.

Usta oyuncu yaşamına 51 sinema filmi, 8 de televizyon dizisi sığdırdı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]