Otobüsteki tekmeci saldırgan tahliyesine başsavcılık itiraz etti

Çekmeköy’de otobüse şort ile bindiği için Abdullah Çakıroğlu tarafından darp edilen Hemşire Ayşegül Terzi’nin açmış olduğu davada flaş bir gelişme yaşandı. Dün çıkarıldığı ilk mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen Çakıroğlu’nun tahliyesine İstanbul Başsavcılıktan itiraz geldi. Bundan sonra nasıl bir gelişme yaşanacağı merakla bekleniyor.

İstanbul’da otobüste saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi adlı hemşire kadın dün görülen mahkeme sonucunda sanığın tahliye edilmesinin ardından “Korkuyorum” diyerek gözyaşlarını tutamamıştı. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu, Ayşegül Terzi’yi darbettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verilen ve 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan şüpheli Abdullah Çakıroğlu, dün ilk kez hakim karşısına çıktı.

Dün görülen mahkemede sanığın serbest bırakılmasına karar verilmişti. Ancak bugün İstanbul Başsavcılığı tarafından tahliye kararına itiraz edildi.

Abdullah Çakıroğlu mahkemede kendini nasıl savundu?

35 yaşındaki bekar güvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu hakimin “Bir sağlık kuruluşunda tedavi gördün mü?” sorusuna “Ege’de Murat diye bir hocaefendi var. Hastalığım başladığında ona gitmiştim. Kendi kendime konuşma hallerim başlamıştı. Bana ilaç verdi, tedavi oldum, kendime geldim. 1,5 sene hiç kimseye bulaşmadım. Sonra yine kendi kendime konuşma hallerim arttı. Hastalığım nüksetmeye başladı. Hocayı arayıp ilaçlarımı istedim. İlaçları göndereceğini söyledi. 2 gün üst üste nöbete kalınca psikolojim bozuldu kendi kendime konuşmalarım arttı. Ve otobüsteki hadise oldu” şeklinde yanıt vermiş olay günü olanları anlatması istendiğinde ise şöyle bir beyanat vermişti:

“Bayanı gördüm otobüste oturuşu müstehcen diye kendisine doğru oturmasını söyledim. ‘Sanane’ gibi sözler söyledi. Ve istem dışı bir harekette bulundum. Yaptığımı doğru bulmuyorum, oturuşunu da doğru bulmuyorum.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]