Orhan Ölmez müzik camiasında yaşanan FETÖ gerçeğini anlattı

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından sanat camiasına yönelik ilginç ifşaatlar gelmeye devam ediyor. Ünlü yorumcu Orhan Ölmez, sanat camiasında özellikle geçmişte yaşanan FETÖ gerçeğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ölmez, kendisine zamanında FETÖ liderinin elini öpmesi için telkin yapıldığını söyledi.

MÜZİK CAMİASINDA PENSİLVANYA’YA EL ÖPMEYE GİDENLER OLDU

Yaratılan algıdan dolayı müzik camiasından birçok ismin FETÖ lideri Fetullah Gülen’in elini öpmeye gittiğini de belirten Orhan Ölmez, “Ben duamı ederim, ibadetimi yaparım, başka kimseye ihtiyacım yok” diye konuştu.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 temmuz gecesinin şaşkınlığını üzerinden atamadığını anlatan Ölmez, ikinci gün sokaklara çıktığını, İzmir, İstanbul ve Ankara’nın pek çok yerinde halka katıldığını belirtti.

Orhan Ölmez, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“GEL ELİNİ ÖP!”

‘Müzik camiasında da abiler var. İlk albümüm çıktıktan sonra beni de çağırdılar, ‘Gel, FETÖ’nün elini öp. Ne kaybedersin, duasını al’ dediler, beni ‘Konserlerin artar’ diye kandırmaya çalıştılar.Öyle bir algı yaratılmıştı o dönemler ama ben istemedim; ‘Ben duamı ederim, ibadetimi yaparım, başka kimseye ihtiyacım yok’ dedim. ‘Falan abi bir üflesin’ dürtüsüyle bizim camiadaki sanatçılar arasından da gidenler olmuştur. Benim öyle psikolojik telkinlere ihtiyacım olmadı. Daha hırslı bir adam olsaydım, ‘Gidip elini öpeyim’ derdim. Hedefleri yüksek tutan biri olsaydım, belki her kapıyı çalardım.’

“BÜYÜK BİR BELADAN KURTULDUK”

Geçtiğimiz ay ‘Adam ve Kadın’ adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan Orhan Ölmez, Sabah Gazetesi’nin Günaydın ekine verdiği röportajda, “Türkiye büyük beladan kurtuldu” diye konuştu. Ölmez, şöyle devam etti:” Yara sıcakken acımaz. Aşkta da böyle hisseder insan. Yaşananları gün geçtikçe daha çok anlayacağız. Durumun vahametini toplumsal olarak tabii ki idrak ettik ama 5 sene sonra ‘Vay be’ diyeceğimiz bir süreç yaşadık”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]