Oğuz Tongsir TSYD genel başkanlığına neden aday oldu?

Ünlü spor gazetecisi Oğuz Tongsir’den TSYD hamlesi…Spor ve medya caniasının yakından tanıdığı ünlü gazeteci ve yorumcu Oğuz Tongsir TSYD başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Adaylık açıklamasıyla taraflı tarafsız pekçok insanın desteğini arkasına alan Oğuz Tongsir neden adaylık başvurusunda bulunduğuna dair sorulan sorular üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

TSYD Genel Başkanlığına neden adaysın? diye pekçok kişiden sorular geldiğini ifade eden Tongsir, neden aday olduğunu şu ifadelerle açıkladı:
“TSYD’nin çehresini değiştirmek için adayım. TSYD’yi eski saygınlığına kavuşturmak için adayım. TSYD’nin emekçisini ve emeklisini mutlu etmek için adayım.”

Açıklamasında ilginç bir noktaya da değinen Tongsir seçilirse bu görevi sadece ve sadece 3 yıl yapacağını açıkladı.

Oğuz Tongsir kimdir:

Kendisini “gazeteci” olarak tanımlayan Oğuz Tongsir, televizyoncu ve aynı zamanda spor yazarı.  1974 senesinde Milliyet gazetesinde Abdi İpekçi’ nin yanında mesleğe başladı. Sonra Hürriyet’te Çetin Emeç ile çalıştı. Senelerce gazetelerde siyaset muhabiri olarak çalıştı.  Sonra istek üzerine spora geçti. Yaklaşık 40 sene bu işi yaptı. Gazetelerden sonra da özel televizyonlara geçti. İlk olarak Kanal 6 ‘ da programlar yaptı. Sonrasında  Kanal D’de çalıştı. Oradan da Show TV’ de transferler oldu. Son olarak  TRT Spor’da haftada bir program yapıyor.  Oğuz Tongsir, halen Haliç Üniversitesi’nde hocalık yapıyor.  TSYD başkan yardımcılığı yapan Tongsir,  aynı zamanda Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Ceniyet’in yönetim kurulunda görev yapıyor.  Basın şeref kartı sahibi olan Oğuz Tongsir, Hazan Tongsir ile evli..

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]