Oğuz Tongsir TSYD Başkanı seçildi

Ekranların beyefendi tavırlarıyla dikkat çeken sevilen ismi Oğuz Tongsir, TSYD Başkanlığına seçildi.

TSYD’ye başkan adaylığını açıklamasıyla birlikte taraflı tarafsız pek çok kişinin desteğini kazanan Oğuz Tongsir, girdiği başkanlık rekabetinde diğer adayların önünde ipi göğüsleyerek TSYD(Türkiye Spor Yazarları Derneği)nin yeni başkanı oldu.

Oğuz Tongsir, amacının TSYD’nin çehresini değiştirmek, TSYD’yi eski saygınlığına kavuşturmak, spor yazarları camiasının emekçisini ve emeklisini mutlu etmek olduğunu vurgulamıştı. Seçim sonuçları dolayısıyla spor ve TV camiasından pek çok kişi Tongsir’i tebrik etti.

Önceki Başkan Naci Arkan’a seçimde 174-137‘lük üstünlük sağlayan yeni başkan Oğuz Tongsir’in yönetiminde şu isimler bulunuyor.

Yeni başkan seçimleri kazandıktan sonra ekibiyle fotoğraf çekildi.

oguz-tongsir-tsyd

Oğuz Tongsir, Arif Kızılyalın, Kerem Öncel, Bahri Okumuş, Mustafa Yener, Erhan Köknar, Metin Gören, Raşit Ateş, Yılmaz Coşkun, Bahadır Çokişler, Kerim Hoşfikirer, Muhammed Kılınç, Aygün Özipek, Nuri İmge, İzzet Akyol.

OĞUZ TONGSİR KİMDİR?:

Kendisini “gazeteci” olarak tanımlayan Oğuz Tongsir, televizyoncu ve aynı zamanda spor yazarı.  1974 senesinde Milliyet gazetesinde Abdi İpekçi’ nin yanında mesleğe başladı. Sonra Hürriyet’te Çetin Emeç ile çalıştı. Senelerce gazetelerde siyaset muhabiri olarak çalıştı.  Sonra istek üzerine spora geçti. Yaklaşık 40 sene bu işi yaptı. Gazetelerden sonra da özel televizyonlara geçti. İlk olarak Kanal 6 ‘ da programlar yaptı. Sonrasında  Kanal D’de çalıştı. Oradan da Show TV’ de transferler oldu. Son olarak  TRT Spor’da haftada bir program yapıyor.  Oğuz Tongsir, halen Haliç Üniversitesi’nde hocalık yapıyor.  TSYD başkan yardımcılığı yapan Tongsir,  aynı zamanda Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Ceniyet’in yönetim kurulunda görev yapıyor.  Basın şeref kartı sahibi olan Oğuz Tongsir, Hazan Tongsir ile evli.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]