Odaklanma Ritüeli

Gün içerisinde beynimiz öyle yoğun oluyor ki bazen hayatımızdaki şeylerin öncelik sırasını karıştırabiliyoruz yahut yoğunluğun verdiği baskıyla istediğimiz şekilde odaklanamıyoruz. Bu ritüel ile istediğimiz şeylere ( sınav, toplantı, özel görüşmeler vb.) stresten uzak, sakin ve pozitif bir enerjiyle odaklanabileceğiz.

Gerekli Malzemeler;

Bir avuç (kuru) adaçayı

1 adet çubuk tarçın

Küçük bir kâğıt parçası

Hazırlanışı;

İlk olarak, odaklanmak isteyip odaklanamadığınız konuyu küçük bir kâğıda yazıyorsunuz. Örneğin yaklaşan bir sınavınız varsa kağıda; x tarihindeki sınavım yazıyorsunuz. Daha sonra bu kağıdı yakıp küllerini evin dışında bulunan herhangi bir akarsuya atıyorsunuz. ( yaşadığınız yere göre; deniz, göl, küçük akarsular olabilir. Hiçbiri yoksa evinizin dışında bulunan herhangi bir lavabodan atabilirsiniz)

Daha sonra kuru adaçayı yapraklarını herhangi bir tencerenin içerisinde yakıp dumanını yaşam alanınızın içinde gezdiriyorsunuz. ( ekstradan ortamdaki negatif enerjileri de temizleyecektir.)

Tütsüleme işlemi bittikten sonra bir (su dolu) bardağın içine çubuk tarçını ekleyip sesli bir şekilde (21 defa) ; ‘’  x durumuma odaklanmayı ve başarıyı seçiyorum. Bu benim hakkım. Teşekkür ederim. ‘’ diyorsunuz ve suya üfleyerek suyu içiyorsunuz.

Çalışmayı 21 gün boyunca 3 günde bir olarak tekrar edin. Tekrar edilen çalışmada aynı tarçın çubuğunu kullanabilirsiniz. ( 21 günlük süre içerisinde totalde 7 kere yapılmış olacak. )

Not; izinsiz alıntı-paylaşım yapılamaz.

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

Twitter: @canperimcek

Instagram: canperimcek

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

serpil ogruk. 19 Şubat 2018

Allahım Razı olsun sizden inş. Amin.

Hasibe Şan 19 Şubat 2018

Ya süpersin

Zeliha akkaş 19 Şubat 2018

Allah razı olsun kocaman yürekli adam

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]