Nurgül Yeşilçay’a bir anlamlı ödül daha

Nurgül Yeşilçay’a anlamlı bir ödül daha.. Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay Sadri Alışık Ödüllleri’nde ” En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. Sevincini sosyal medya hesabından sevenleri ile paylaşan Nurgül Yeşilçay, ” Sadri Alışık Ödüllerinde bu gece yılın en iyi kadın oyuncu ödülünü aldım sinema dalında.  Sette olduğum için gidemedim almaya. Ama o sete geldi. Teşekkürler herkese.Ustalara saygıyla” diye not düşerek ödülüyle çekildiği fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı.

Sinema ve tiyatro dünyasının ünlü isimleri önceki akşam 20’ncisi düzenlenen Sadri Alışık Oyuncu Ödül Töreni’nde buluştu.
Kerem Alışık, törenin açılış konuşmasında  “Yaklaşık 20 yıl önce annem evimizin salonunda oturmuş çok sevgilisi dostlarını törene çağırmak için yoğun çaba harcıyordu. 20 yıl sonra bu gün mütevazı başlayan tören büyük salonlara sığmaz hale geldi. Bu büyük gurur, büyük mutluluk bizim için. Bugün o mukaddes gözleri göremiyorum ama bizi bugünlere getirdiği için, azala azala bize çoğalmayı öğrettiği için sizlere çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Jüri başkanlığını Zuhal Olcay’ın yaptığı sinema ödüllerinde, müzikal ya da komedi dalında, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü “Deliha” ile Gupse Özay’a, “En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülü ise “İçimdeki Ses” filmiyle Engin Günaydın’a verildi. Aynı kategoride, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünün sahibi Füsun Demirel, “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü ise Çağlar Çorumlu aldı.

Dram dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü “Gece” filmiyle Nurgül Yeşilçay, “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü “İtirazım Var” ile Serkan Keskin kazandı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com