Nurgül Yeşilçay: Erkan Petekkaya sürekli tüyleri parlatılsın istiyor

Nurgül Yeşilçay’ın Paramparça dizisinden ayrılma sürecinde Erkan Petekkaya ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paramparça dizisinin yapım şirketinden röportajda sarfedilen sözlere jet açıklama geldi.

Hürriyet’ten Ayşe Arman’a röportaj veren Yeşilçay, yaşadığı sıkıntılı sürecin tüm detaylarını paylaştığı röportajda Erkan Petekkaya ile ilgili söyledikler oldukça çarpıcıydı. Akabinde Paramparça’nın yapım şirketi Endemol Shine Türkiye’den Yeşilçay’ın açıklamalarına yönelik basın açıklaması geldi.

Yapım şirketi kendisine mobbing uygulandığını söyleyen Nurgül Yeşilçay’ı dava edeceğini açıkladı.

Nurgül Yeşilçay medyada oldukça üzerine konuşulan öpüşme krizinin detaylarını da anlattı. Öpüşme krizinin Erkan Petekkaya’nın anlattığı biçimde olmadığını dile getiren Nurgül Yeşilçay, sette yaşanan krizin perde arkasını anlattı.

Hürriyette ” Erkekliğini benim üzerimden taçlandıramazsın” başlığı ile yayınlanana röportaj beklendiği gibi oldukça ses getirdi.

NURGÜL YEŞİLÇAY TWITTER’DA TT OLDU

Nurgül Yeşilçay adı sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıklarından biri oldu. Sosyal medya Twitter’da Nurgül Yeşilçay TT oldu.

Kullanıcılar genelde Nurgül Yeşilçay’ın açıklamalarını doğu bulduklarını dile getirdiler.

İşte Nurgül Yeşilçay’ın röportajda öne çıkan açıklamalarından bölümler:

“Ama karşı taraf devamlı bir şeyler söyledi, en sonunda da “Gerçek sebepleri anlatırsam Nurgül sokağa çıkamaz!” gibi şeyler zırvaladı. E hoşuma gitmedi tabii! Yüz kızartıcı bir suç işlemişim gibi. Madem öyle, madem eteğimizdeki taşları döküyoruz, tam dökelim o zaman…

ÖPÜŞME KRİZİNİN PERDE ARKASINDA NELER YAŞANDI?

………………………………

Ama adamda sürekli bir huzursuzluk, sürekli “Seninle sevgiliyi oynayamıyorum!” deme hali. Benimse derdim başkaydı. Neydi? – Ben çok gerçekçiyim. “Birbirimizin gözünün içine bakacağız, âşıkmışız gibi. Ne olacak ki, abartılacak bir durum yok. Nihayetinde bir dizi çekiyoruz, yüksek sanat falan yapmıyoruz, para kazanıyoruz. Yüz kişi ekmek yiyor bu diziden. Ama işimizi iyi yapmalıyız. Hakkını vermeliyiz!” Benim derdim buydu. Fakat ben bile diziyi izlerken artık diyordum ki, “İnandırıcı olmaları için bu iki karakterin, el ele tutuşmaktan öteye geçmesi lazım. Artık öpüşsünler. Çünkü iki sevgili öpüşür…”

……………………………

Elbette! Ama erkek başrol oyuncumuz istemiyor, o yüzden de öpüşülmüyor! Dahası bana, “Ooo! Sen de ne meraklıymışsın öpüşmeye. Sen zaten alışkınsın böyle şeylere” falan diyor. Gayet çirkin, çiğ laflar.

Peki müdahale edecek, “Senaryoya uyalım!” diyecek bir yönetmen falan yok mu?

– Yönetmen var da, ‘yönetebilen’ biri yok! Bu dizinin dünyasını kuran gerçek yönetmenimiz, bu olan bitenlere katlanamadı, geçen sene haziranda ayrıldı. Sonradan gelen genç arkadaşı da, erkek başrol oyuncusu yönetiyor! İşin aslı bu. Erkan Petekkaya ne söylese, yönetmenimiz gülüyor, kabul ediyor, onaylıyor.

……………………………………..

Öpüşmeme gerekçesi, gerçekten Anadolu’nun muhafazakârlaştığını düşünmesi mi?

– Yok canım, onu sonradan uydurdu! Bir önceki dizide, eski karısına tecavüz etti, sonra birini öldürdü, çocuğunu dövdü filan… Anadolu, bunlara bir şey demiyor da öpüşmeye mi diyecek? Belki de “Bir erkek bunları yapabilir ama sevdiği kişiyi öpemez!” demeye getiriyor, bilmiyorum ki…

“AKLINCA BENİ İNCİTMEYE ÇALIŞIYOR”

Ben hâlâ çözemedim… ‘Sevgili’yi oynayan biri, üstelik bir erkek oyuncu neden öpüşmez ki?

– Ben sana söyleyeyim, aklınca beni incitmeye çalışıyor. Küçümsemeye, aşağılamaya çalışıyor. Ama yani sen, kendi erkekliğini benim kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın! Ben buna izin vermem! Yapamazsın…

……………………………..

Ama işte bu ülkede, erkek olunca her şeyi yapma hakkın oluyor. O da kendinde bu hakkı görüyor. Zaten mesele de bu! Biz bu malum şahısla çok ağır şeyler yaşadık. Sonra da utanmadan, “Konuşursam yer yerinden oynar!” diyor, diyebiliyor. Kardeşim, benim 11 yaşında pırlanta gibi bir oğlum var. Senin ne hakkın var böyle konuşmaya… Sormaz mı oğlum bana, “Anne sen ne yaptın!” diye? Ne yapmışım ben! Nasıl bir çamur atmaktır bu. Bir de bu lafı alıp başlığa koymuşlar. E geldi tabii bir sinir bana. Ben öyle ‘vur kafasına, al lokmasını’ biri değilim. Haksızlığa da gelemem.

Anladığım kadarıyla ikinizin, moda deyimle elektriği hiç uymadı…

– Mesele elektrik değil, biz bir iş yapıyoruz! Para kazanıyoruz. İşimizi hakkıyla yapalım. Birbirimizi sevmemiz gerekmiyor. Ama saygı duymamız gerekiyor. Erkek ya, onun her şeye hakkı var. Rejide küçücük bir kız hata yapmış, nasıl küfürler sıralıyor. Sette ağza alınmayacak küfürler ediyor, bağırıyor çağırıyor, o yönetmen denilen kişi de bunlara gülüyor.

………………………………………

“YÜKSEK EGOLU ADAMLAR…”

Evet, bu ülkenin genel atmosferinden biz de nasibimizi alıyoruz! Bu zorba, dayatmacı, baskıcı, kendini bir halt sanan, yüksek egolu adamlar hiçbirimize yabancı değil, di mi? Başka bir dizide, bir erkek oyuncu, sevgilisini öldüresiye dövüyor. Ve hâlâ iş bulabiliyor. Yapımcısı da çıkıp diyor ki, “Nereden bileyim o kadının yalan söyleyip söylemediğini. Belki de ünlü olmak için yaptı!” Olabilir mi böyle bir şey! Bu ülkede oluyor işte… Bu nasıl bir rezalettir! Ama bir an geliyor isyan ediyorsun. “Siz kimsiniz ya!” diyorsun, “Kendinizi ne zannediyorsunuz?” Ben o haldeyim şu anda…

Peki daha önce böyle şeyler yaşadın mı?

– Hayır, asla! Atıf Yılmaz’la da çalıştım, Fatih Akın’la da… Türkan Şoray’lar, Şener Şen’ler, Özcan Deniz’ler… Hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. Setime zamanında giderim. Ezberimi yapmış olurum. Oyunumu oynarım, evime dönerim. Başka türlüsünü bilmiyorum. Sete gidip, sekiz saat beklemeyi de bilmiyorum. Ama bu dizide öyle oluyordu. Arkadaş gelemiyordu. Onun için kanaviçeye başladım. Çünkü zaman geçmiyor, bekle bekle…

“BEN REYTİNG DERDİNDEYİM”

……………………………….

O şöyle düşünüyor: Bir kadının gerçekten onu istemesi lazım, rol icabı öpüşse bile… Olayı o! Kadın ona hayranlık duyacak… Bense “Buradan 100 kişi ekmek yiyoruz, hadi işimizi yapıp, gidelim!” modundayım. Öpüşürsek rolün hakkını vereceğiz, reyting alacağız, ben bunun derdindeyim. Galiba onun ince yüreği buna dayanamadı! “Ben, ben, ben” diyen bir adam, haliyle sürekli tüyleri parlatılsın istiyor…

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]