Nuray Sayarı hakkında çıkarılan haberler için açıklama yaptı

Ünlü astrolog Nuray Sayarı, Şenay Yangel’in yorumlarını izinsiz kullandığı iddiasıyla  çıkan haberler için açıklama yaptı.

Yaptığı açıklama bugüne kadar hep kendi tecrübe ve yetenekleriyle ilerlediğini ve kimseyi kullanmadığını ifade eden Sayarı, Şenay Yangel tarafından kendisine yönelik yapılan hakaretler için de hukuk mücadelesi vereceğini açıkladı.

İşte Nuray Sayarı’nın konuyla ilgili geniş açıklaması:

……………………………………………………………………………..

Şenay YANGEL ile şahsım arasında görülmekte olan davalardan biri olan İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi nezdinde bulunan dosya 09.09.2014 tarihinde aleyhime sonuçlanmış olup halen Bakırköy 46. Asliye Ceza Mahkemesi ile Bakırköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde halen derdest olan davalarımız mevcuttur.

Bununla birlikte belirtmek gerekir ki 20 yıllık meslek hayatım boyunca hiçbir şekilde bu tarz haberlerle gündeme gelmeyerek kendi bilgi, tecrübe ve yeteneklerimle ilerleyerek, kimsenin emeğini haksız olarak kullanmadım. Her ne kadar aleyhime İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde Şenay YANGEL’e ait günlük burç yorumlarını iktibas ettiğim iddiasıyla yapılan yargılama sonucunda 1 TL maddi tazminat, 1 TL manevi tazminat olmak üzere toplam 2 TL tazminata hükmedilmişse de söz konusu iddiaları kabul etmediğimi ve Şenay YANGEL tarafından şahsıma yönelik yapılmış olan hakaretler yönünden hukuk mücadelemin devam edeceğini bildiririm.

İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülmekte olan dava 09.09.2014 tarihinde karar çıkmış olup 11.09.2014 tarihinde Şenay YANGEL ile aramızda bulunan diğer davalar henüz sonuçlanmamışken www.ucankus.com adresinde konu ile ilgili haber yayınlanmıştır. Öncelikle söz konusu haber kamuoyunu bilgilendirmekten ziyade şahsıma yönelik hakaret ve aşağılayıcı cümleler içerdiğinden şahsımı yok etmeye yönelik, salt Şenay YANGEL’in reklamını yapmak amacıyla yazılmış ve yayınlanmıştır.

Şenay YANGEL, şahsıma yönelik olarak ‘eğitimsiz’ demekte ise de Türkiye ve Dünya’da tanınmış olan uzman astrologlardan eğitim aldım ve halen yeni gelişmeler ışığında eğitimlere devam etmekteyim. Sadece üniversite diplomasıyla yetinmeyerek astroloji alanının dipsiz bir kuyu olduğunu ve bu alanda çalışan kişilerin sürekli olarak kendilerini yenilemeleri gerektiğinin bilincinde olarak bu eğitimin hiç bitmeyeceğini bilerek, mesleğimi icra ettiğimi bildiririm.

Astroloji alanında 25 yıla yakın süredir çalışmakta olup bu süre zarfında hiçbir şekilde bu tarz haberlerle gündeme gelmediğim bilinen bir gerçektir. Hep yükselen bir grafik izleyerek gerek mesleki duruşum gerekse de karakterimle bu şekilde haberler yaratarak gündem oluşturmaya ve reklamımı yapmaya gerek görmeden sevdiğim mesleğimi icra ettim ve aynı çizgide mesleğimi devam edeceğim.

Şenay YANGEL, salt diploması olan kişileri astrolog olarak görmekte ise de kendisinin astroloji alanına girişi ile şahsımın bu alanda kariyer yapma süreci farklı olup durumun şartlarında alınabilecek tüm eğitimi aldığım ve mesleğimi son derece iyi bir şekilde yaptığım ortada olup bunun değerlendirilmesini yapmak ne yazık ki Şenay YANGEL’in görevi değildir.

Şenay YANGEL’in yapmış olduğu haber yaratarak ismini duyurma çabası olup henüz hakkında açılmış olan ceza davası ile manevi tazminat davaları ile ilgili yargılama devam ederken, lehine verilen karardan 2 gün sonra içeriği daha çok şahsıma yönelik hakaret içerikli bir haber yayınlanması, bunun en açık kanıtıdır.

Söz konusu haber içeriği Şenay YANGEL lehine sonuçlanmış olan davadan daha çok şahsıma yönelik hakaret ve aşağılayıcı cümleler içermekte ve kamuoyu nazarında olumsuz etki oluşturulmaya çalışılmaktadır. İşbu nedenle gerek haberi yayınlamış olan www.ucankus.com adli haber sitesi hakkında gerekse de diğer ilgililer yönünden tüm dava ve talep haklarımı saklı tuttuğumu, yazının içeriğinin gerçeklikten uzak olduğunu ve Şenay YANGEL ile aramızda bulunan ihtilaflar yönünden halen derdest bulunun ve tarafımca açılmış olan davaların henüz sonuçlanmamış olduğunu tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm.

Nuray SAYARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]