Numan Kurtulmuş’tan DEAŞ’ın propagandasını yapan gazetecilere “ayağınızı denk alın” uyarısı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, özellikle sosyal medyada infial uyandıran Suriye’de iki askerimizin DEAŞ’lı teröristler tarafından yakıldığı iddia edilen video hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kurtulmuş, sosyal medyada sorumsuzca paylaşım yaparak DEAŞ’ın ekmeğine yağ sürmeye çalışan sözde gazetecilere gözdağı verdi.

Kurtulmuş, DEAŞ’ın Türk askerleriyle ilgili yayınladığı iddia edilen görüntülerle ilgili “Henüz TSK’dan net bir bilgi gelmedi. Ancak medyadaki arkadaşlar ayağını denk alsın. Sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değil. Türkiye fiilen bir savaş içerisinde. Kimse bu dönemde böyle bir duyarsızlık içinde olmasın.” dedi.

“MEDYADAKİ BAZI ARKADAŞLAR AYAĞINI DENK ALSIN”

“Bu video görüntüleriyle ilgili henüz TSK, Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur. Zaten teyit edilmiş bir bilgi olsa bunu kamuoyuyla paylaşırız. Bu tür terör örgütleri, dünyanın en aşağılık, en kirli mekanizmaları. Olsun olmasın herhangi bir video görüntüsünü yayınlayarak, zaten ne yapmak istiyor? Halka korku salmak , halkı çaresizliğe itmek istiyor, halkı kendi içine kapatmaya çalışıyor. Herkes birbirinden, yanındakinden korksun istiyor. Sadece bu örgüt değil hepsi için söylüyorum.”

…VATANSEVERLİK DEĞİL

“Kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da medyadaki bazı arkadaşlar da lütfen ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye, DEAŞ ile fiilen sahada bir savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde, uyduruk görüntüler üzerinden propagandalarla Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]