NİHAT HATİPOĞLU: ÇOK TEHDİT ALIYORUM

Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu ekranların son yıllarda yıldızı parlayan sevilen ilahiyatçısı oldu. Hatipoğlu, başarısıyla bugün için sadece bir ilahiyatçı değil o artık bir ekran yüzü. Star’da program yapmaya başlayan Hatipoğlu, bugün için ATV’nin en önemli ekran yüzlerinden biri oldu.

Sabah gazetesi, Nihat Hatipoğlu ile röportaj yaptı.

İlginç açıklamalar yapan Hatipoğlu’nun tehditler aldığını söylediği o ilginç röportajdan bir bölüm:

Peki televizyon hayatınız nasıl başladı?

Diyanet’te çalışıyordum. Arkadaşım arayıp bir tartışma programına katılmamı istedi. Bir anda programın sunucusu durumuna geldim. Bir gün sonra televizyonun genel müdürü beni arayıp program teklifinde bulundu. Bir-iki denemeden sonra, konuk olarak geldiğim programı ben sunmaya başladım. Sahur programına başlamamın da çok enteresan bir hikayesi var. Bir arkadaşım Ankara’daki yerel bir kanalda sahur programı yapıyordu. Birkaç gün sonra kanaldan aradılar, programı yapan arkadaşımın aracıyla bir kişiye çarptığını ve o adli süreçle uğraşırken, programı bir haftalığına benim sunmamı istediklerini söylediler. O gün sunmaya başladım ve Ankara’da en çok izlenen program seçildi. Sonra arkadaşım “Ekrana çok yakışıyorsun, böyle kalmalısın” dedi. Böyle başlamış oldum.

“TEHDİTLER ALIYORUM”

Peki hiç kötü tepkilerle karşılaştığınız oluyor mu?

Çok tehdit aldım ve hâlâ da almaya devam ediyorum. Birkaç tanesi adliyede soruşturuluyor. Bir insan bana kötülük yapacaksa, üstelik bunu da dinimden ötürü yapacaksa; hiç umrumda değil, gelsin ne yapacaksa yapsın. Bu konuda kimseye eyvallahım yok. Hayatım boyunca hiç koruma talep etmemişimdir. Toplumun Müslüman’laşmasını sağladığımız için rahatsız oluyorlar.

Siyasete gireceğiniz de konuşuldu. Böyle bir niyetiniz var mı?

Başbakan’ımız beni davet ederek onurlandırdı. Kendisine şükranlarımı ilettim. Ben sadece dini hizmetimin devam etmesini istediğim için beni mazur görmesini istedim. Bu hizmetimi feda edemem ve henüz yapmam gereken şeyler var. Siyasetten nefret eden biri değilim ama daha görevimi tamamlamadım. Bize düşen, taraf olmamaktır. Herkese açık biriyim; ayrım yapmam. Görüşlerim de siyaset üstü görüşlerdir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]