Nihat Genç Kemal Kılıçdaroğlu’na neden bela okudu?

Nihat Genç, CHP lideri Yazar Nihat Genç, Kılıçdaroğlu’na neden “Allah belanı versin Kılıçdaroğlu” dedi?

Ünlü yazar Nihat Genç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana’ada yaptığı mitingde, FETÖ terör örgütü sourşutruma kapsamında tutuklu olan yazarlarının isimlerini anons etmesine sert tepki verdi. Nihat Genç, “Kılıçdaroğlu senin belanı Allah’a bırakanın da Allah belasını verir” diyerek bela okudu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Türkiye’yi Böldürmeyeceğiz’ mitingi için Adana’ya gitti ve miting sırasında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan “Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan, Şahin Alpay, Ali Bulaç”ın da aralarında bulunduğu isimleri sıralayarak “Onlar şu anda hapiste, ama onlar aynı zamanda Adana meydanında, yüreklilerin bulunduğu meydanda, cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkan meydanda, Mustafa Kemal’in meydanında onlar şimdi” diyerek halka seslenmiş, mitinge katılan vatandaşlar, ismi okunan FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklu yazarlar için “burada” diye karşılık vermişti.

Yazar Nihat Genç bu duruma atıfta bulunarak sosyal medya organı twitterda şu ifadeleri yazdı:

“Allah’ın belaları fetöcüler CHP’de iktidar olmuş vatan hainlerini bile özgürlük diye alkışlattırıyor. N. Ilıcak’ın, M. Altan’ın özgürlüğünden bahsedenlerin Allah belasını versin. Kılıçdaroğlu senin belanı Allah’a bırakanın da Allah belasını verir.”

İşte o tweetler: 

1480851752-af0e57

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com