Nihat Doğan’dan Cüneyt Arkın’ın oğluna askerlik fotoğrafıyla jet cevap

Altın Kelebek ödül törenindeki konuşmasıyla gündeme gelen Cüneyt Arkın’ın küçük oğlu Kaan Cüreklibatur, ile Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ın yorumcusu Nihat Doğan arasında polemik yaşanıyor. Nihat Doğan, ödül töreninde babası Cüneyt Arkın’ın Atatürkçü olduğunu vurgulayan Kaan Cüreklibatur’a ‘Ya kardeşim Atatürk ile Cüneyt Arkın’ın ne alakası var? Atatürkçü rejimle Cüneyt Arkın’ın ne alakası var?’ sözleriyle eleştirmişti. Bu ifadelere Arkın’ın büyük oğlu Murat Arkın’dan yanıt geldi.

Cüneyt Arkın, geçtiğimiz hafta katıldığı Altın Kelebek ödül töreninde küçük oğlu Kaan Cüreklibatur’ın yardımıyla güçlükle sahneye çıkmış ve ‘Küçük oğlum Kaan. Yürümeme yardım ediyor. 90 dakikalık filmin 60 dakikasında havalarda uçan Cüneyt Arkın yürümek için oğlundan yardım alıyor. Sağolsun’ diye konuşmuştu.

Kaan Cüreklibatur da bu sözler üzerine ‘Tam tersi. Aslında ben babamdan destek alıyorum hâlâ. Şu zamanda onun gibi Atatürkçü, cumhuriyetçi, aydın insanlara ihtiyaç var’ deyince yüzlerce ünlü ismin bulunduğu salonda alkış tufanı kopmuştu. Geçen haftaya damga vuran bu anları Nihat Doğan, Beyaz TV’deki programda eleştirince Cüneyt Arkın’ın büyük oğlu Murat Arkın’dan tepki geldi.

İşte Cüreklibatur’un o yazısı…

Tüm takipçilerimden özür dileyerek bu paylaşımı yapıyorum. Ancak sizden gelen üzüntünüzü dile getiren binlerce mesaj sonucunda iki kelime etmeye karar verdim. Nihat’çım, bu söylediklerinden kesinlikle seni suçlu tutmuyorum. Üç tane kaset çıkarmaya çalışırken 100 yıllık Türk Sineması’nın 50 yılına emek vermiş Cüneyt Arkın’ı fark etmemiş olmak senin suçun değil.

Cüneyt Arkın, Türkiye’nin her dağında her ovasında her bozkırında Mehmetçiğe moral ziyaretleri yaparken bir adada aylarca patates ödülü için mücadele vermiş olman da senin suçun seğil. Cüneyt Arkın ona akil insanlık teklif edildiğinde “Halkıma akıl vermek benim haddim değil” derken bu ses tonunla Türk halkına akıl vermeye kalkman da senin suçun değil. Cüneyt Arkın sadece filmlerinde değil olağan hayatında da ezilenin mazlumun yanında yer alırken tecavüze uğrayıp katledilen gencecik bir kız ardından “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız” demen de senin suçun değil.

Cüneyt Arkın Türk halkına hizmet ederken vucudunda kırılmadık kemik kalmamış olmasına rağmen oğlunun yardımı ile sahnede dimdik yürürken Türk halkının karşısına çıktığın bir programda koltukta bile yayılarak oturman senin suçun değil. Suçlu bizleriz. Suçlu, seni senin bildiğin Nihat Doğan yapanlar. Seni para ödeyerek oraya oturtanlar ve seni izleyemeye ayıracak vakti olanlar.

Nihat Doğan’dan jet cevap!

Polemik, Nihat Doğan’ın sosyal medya hesabından verdiği cevapla daha da tırmandı. Doğan Arkın’ın oğullarına verdiği cevaba Tunceli’de askerlik fotoğrafını da iliştirdi. Nihat Doğan, şunları yazdı:

Cüneyt Arkın’ın ne iş yaptığı belli olmayan hayatı boyunca 3 tane limon satmamış tek vasfı bir ünlünün oğlu olmaktan öteye geçmemiş yalı çocuğu! senin baban kartondan yaptığı uzaylıları döverek vatanı kurtardığını zannederken ben Tunceli dağlarında terör örgütlerine karşı vatanı savunuyordum. 15 temmuz gecesi sizler içki makarna benzin kuyruğuna koşarken ben işgalcilere karşı canım pahasına tanklara direniyor vatanı savunuyordum,ödül törenine gelecek kadar sağlıklı olan babanla yalında viskini yudumlayıp ödül nöbeti tutarken, ben 30 gün boyunca demokrasi nöbetlerinde Anadolu’yu il il gezerek milletimle vatan bekliyordum, her seferinde suistimal ettiğiniz Atatürk’ün Gazi meclisi bombalanırken biz imanlı Anadolu insanı ile meclisi savunuyorduk. Sen ve senin gibi Anadolu düşmanlığı ile yoğrulup kendilerinden olsa Ajdar a dahi az oscar kazanmış sanatçı muamelesi yapacak olan ideoloji tapınıcısı çiçek böcek milliyetçileri şunu kafanıza sokun sizin devriniz bitti kaybettiniz.lütfen düşün artık bu imanlı Anadolu insanlarının yakasından ve az öte de oynayın..ha bu arada duasıyla var olmadığım köpeklerin de bedduası ile ölmem 🙏🏼

adsiz

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]