Nihat Doğan magazin programında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “mehdi” ilan etti

Beyaz TV’de yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” programının yorumcusu Nihat Doğan, bir magazin programının konseptini zorlayan tartışılacak ifadeleriyle gündemde. Söylemezsem Olmaz adlı magazin programında nedense konu mehdilik meselesine geldi. Nihat Doğan kaynağı anlaşılamayan bazı kehanetlerin peşine takılarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mehdi olabileceğine hükmetti. Doğan’ın şaşkınlığa neden olan açıklamaları medyanın da gündemindeydi.

Şarkıcı Nihat Doğan’ın konuşmacı olduğu, Ömür Varol ve Bircan İpek’in sunduğu programda dün mehdi tartışması yaşandı. Nihat Doğan, İslam’da mehdi “kehanetlerini” sıralayarak şöyle dedi:

“Necmettin Erbakan’ın öğretilerini kılavuz edinen bir komutan çıkacak, Müslümanlardan bir ordu kuracak ve Kudüs’ü fethedecek. Eğer bu gerçekse Recep Tayyip Erdoğan’ın mehdi olduğunu mu anlıyoruz.”

Nihat Doğan’ın bu sözleri üzerine, programın sunucuları Ömür Varol ve Bircan İpek de “Senin anlattıklarından oraya gidiyoruz” diyerek sözleri tasdik etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Programda ünlü kahin Nostradamus’un kehanetlerini İbni Arabi’den aldığını söyleyen Nihat Doğan’ın İslam alimlerinin geleceğin(gaib) bilinemez oluşuna inanma ve gelecekle ilgili  konuşmama geleneğini gözardı ederek neden böyle bir iddiayı dillendirdiği de anlaşılamadı.

İşte, Nihat Doğan’ın şaşkınlığa neden olan açıklamaları:

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]