Yerli Dizi

Netflix, Ay Yapım’ın önemli ismini kaptı

Birbirinden iddialı dizi projelerine imza atan Ay Yapım'da üst düzey yöneticilik yapan Pelin Diştaş, Netflix ile anlaştı.

Netflix’ten önemli hamle… Son yıllarda birbirinden iddialı dizi projelerinin yapımcılığını üstlenen Pelin Diştaş’ın Ay Yapım’dan ayrılarak Netflix’e geçtiği haber veriliyor. Pelin Diştaş, Netflix’in Türkiye’deki projelerinden sorumlu olacak.

PELİN DİŞTAŞ NETFLIX’TE

Netflix, Türkiye piyasında yaptığı hamlelerle adından söz ettiriyor. Dev platform bu kez de Ay Yapım’ın başarılı yapımcılarından olan Pelin Diştaş’ı bünyesine kattı. Diştaş’ın bugüne kadar yapımcılığını üstlendiği pek çok dizi severek izlendi.

İşte o dizilerden bazıları:

Ufak Tefek Cinayetler

Star TV’de yayınlandığı süre boyunca severek izlenen ufak tefek cinayetler dizisinin yapımcılığını Pelin Diştaş üstlenmişti.

Şahsiyet

PuhuTV’de yayınlanan ve bir süre gündemde kendine yer bulmuş olan Şahsiyet dizisinin yapımcısı da Pelin Diştaş’tı.

PuhuTV’de yayınlanan bir diğer büyük dizi Fİ’nin de yapımcılığı Pelin Diştaş tarafından üstlenilmişti.

Kariyerine ATV’de başlamış olan Diştaş, daha sonra Kanal D ekranlarına geçti. Burada genel yayın yönetmenliği görevini üstlenen Diştaş, daha sonra Ay Yapım’a geçerek dizi yapımcılığı görevine devam etti.

Netflix’in popülerliği son zamanlarda hızla artış göstermeye devam ediyor. Türk yapımı dizi ve programlar üzerine çalışmalarını hızla sürdürürken Pelin Diştaş’ın transfer edilmesi, Netflix için aranan kanın bulunduğu anlamına geliyor. Pek çok dikkat çekici yapımda bulunmuş olan Diştaş, Netflix’in Türkiye’de yapacağı projelerden ve alımlardan sorumlu olacak. Diştaş yeni görevine önümüzdeki ay başlayacak.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün