Nedim Şener: Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları içten ve samimi

Gazeteci-Yazar Nedim Şener, Habertürk TV’de yayınlanan “Karşıt Görüş” programında, önemli açıklamaların altına imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Rabbim de milletim de bizi affetsin” sözlerini yorumlayan Nedim Şener, Erdoğan’ın bu sözleri için “bu çok içten ve son derece samimi bir açıklama.” ifadesini kullandı.

NEDİM ŞENER’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Gazeteci-Yazar Nedim Şener katıldığı “Karşıt Görüş” programında, konuştu. Şener: “Daha önce askerleri bulunduğu bir ortamda Erdoğan’ın “aldatıldık” diye bir açıklaması vardı. 1-2 yıl ‘aldatıldık’ kelimesini konuştuk. Ama yeri, zamanı farklı olduğu için çok karşılığı yoktu. Ama bu çok içten ve son derece samimi bir açıklama.” dedi.

Nedim Şener, 7 Ağustos Pazar günü  Yenikapı’da düzenlenecek olan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de katılması ile ilgili olarak, Bahçeli’nin bu katılımını çok değerli bulduğunu söyledi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN MİTİNGE KATILMAMA KARARIYLA İLGİLİ NE DEDİ?

Nedim Şener, Kılıçdaroğlu’nun katılmamasıyla ilgi olarak ise: “Mesela Kılıçdaroğlu’na ikinci kez çağrı yapılmış, Kılıçdaroğlu’nun da oraya AK Parti’ye değil halka sahip çıkmak adına orda olmasının çok değerli olacağını düşünüyorum. Çünkü Bahçeli’yi de herhalde harekete geçiren şey, iktidara sahip çıkmak değil halkın yanında olduğunu göstermek. Diyelim ki Tayyip Erdoğan yarın emekli oldu, siyaseti bırakıyor. Bu halk kime oy verecek yada kime güvenecek? Bu muhalefet partilerine güvenecek değil mi? Dolayısıyla onların yanında olmakta hiçbir sakınca yok.” şeklinde konuştu.

“YABANCI BASIN KAFALARINDAKİ DÜŞÜNCEYE UYGUN GÖRÜŞ VERMEMİZİ BEKLİYOR”

Balçiçek İlter’in sunduğu Karşıt Görüş programında ilginç açıklamalar yapan Nedim Şener dış basının Türkiye’deki olaylara bakışı ve yaklaşımı hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı. Dış basının Türkiye’de olan bitenin farkında olduğunu dile getiren Şener, “kendimizi zorlamaya gerek yok, eğer gerçekleri öğrenmek istiyorlarsa ülkemize gelsinler ve gazetecilik yapsınlar” dedi.

Yabancı basının Türkiye’ye ve ülkemizdeki olan bitene karşı önyargılı olduklarını anlatan Şener, “çoğu kez kendi kafalarındaki önyargılara uygun görüşleri bizlerden almak istiyorlar” diye konuştu.

FETÖ LİDERİ BATI’NIN DUYMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR

Dış basının ve Batı’nın 15 Temmuz darbe girişimini “tiyatro” olarak görmek istediğinin altını çizen Şener, bu anlayışa uygun olmayan görüşleri paylaştıklarında yabancı basının bu düşüncelere itibar etmemesinden yakındı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in CNN’deki röportajında 15 Temmuz için “tiyatro” dediğine dikkatleri çeken Şener, FETÖ liderinin bu tavrıyla Batı’nın istediği cevabı verdiğine dikkat çekti.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]