Nasuhi Güngör’ün Davutoğlu açıklaması Star gazetesinden ayrılmasına neden oldu

A Haber’de yayınlanan “Toplumsal Hafıza” programına Star gazetesi yazarı Nasuhi Güngör’ün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili yaptığı yorum gündeme oturdu. Nasuhi Güngör “Bu saatten sonra AK Parti artık Davutoğlu ile yoluna devam edemez” şeklindeki açıklaması tepki aldı.

Nasuhi Güngör’ün Davutoğlu ile ilgili sözleri stüdyoda şaşkınlık meydana getirirken Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, Güngör’e itiraz etti.  Arseven, Güngör’ün sözlerini iyi niyetli ama fitne üretmek isteyenlere hizmet edeceğini söyledi.

Star gazetesi yazarı Nasuhi Güngör’ün, Davutoğlu için “AK Parti artık Davutoğlu ile yoluna devam edemez” sözleri beklendiği gibi gündeme düştü. Sonrasında Star gazetesindeki yazarlık görevinin sona erdiği haberi geldi.

Star, Nasuhi  Güngör’ün tepkiçeken Davutoğlu açıklaması üzerine ankara escort bayan görevine son verdi. Nasuhi Güngör, daha önce de TRT’deki TRT Haber Daire Başkanlığı görevinden alınmıştı.

GÜNGÖR BAŞKA NELER SÖYLEMİŞTİ?

A Haber’deki “Toplumsal Hafıza” programında bugün gelinen noktada siyasette iki başlılık olduğunu söyledi. Hükümete sert eleştiriler yönelten Güngör, bir türlü başkanlık sistemi ile ilgili gündeme geçilememesinden yakındı.

Nasuhi Güngör’ün programa damga vuran sözleri şöyle:

“Türkiye’nin Paralel Yapı ve terörle mücadelesinde elini taşın altına koyması gerekenler bunu yapmıyorlar. Hükümet ve AK Parti de bunu yeterince gündemine almıyor. Türkiye’nin Suriye ile ve Rusya kriziyle ilgili problemlerinde çözüm üretilemiyor. Türkiye bu kuşatmadan kurtulmak zorunda. Bu ikili yapıdan kurtulmak zorunda. Ahmet Davutoğlu ile bu mesele artık devam edemeyecek noktaya gelmiştir. AK Parti kendisine yeni bir yol aramak zorundadır.”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]