Nasıl yani!.. MEB’in Aleyna Tilki hamlesi şaşırttı

18 yaşından küçük olduğu halde özellikle içkili ve çocuklar içni hiç de uygun olmayan mekanlarda şarkı söylemesi kamuoyu tarafından eleştirilen Aleyna Tilki (ki 16 yaşında) için MEB’in salon tashih etmesi hayretle karşılandı.  MEB Aleyna Tilki’nin konseri için MEB Ankara’da Şura Salonu tahsis etti.

Aleyna Tilki’nin MEB Şura Salonundaki konserinin biletleri 44 TL’den satışa çıktı. Henüz 16 yaşında olduğu için kanunlar önünde çocuk olan Aleyna Tilki’nin konseri için MEB’in salon tahsis etmesine çeşitli tepkiler gelmeye devam ediyor.Aleyna Tilki’nin konseri 18 Aralık’taki Ankara’daki ünlü MEB Şura Salonu’nunda gerçekleşecek. Konserin afişleri Ankara’nın merkez noktalarını süslerken Aleyna Tilki için İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi de salonlarının açık olduğu bilgisi verildi.

Aleyna Tilki’nin içkili mekanlarda şarkı söylemesinin ardından önce İstanbul Valiliği içkili mekanlarda sahne almasını yasaklamıştı. Ancak yaşanan son gelişmeler özellikle çocuk istismarı konusunun çok tartışıldığı bugünlerde şaşkınlığa sebep oldu.

Aleyna Tilki Diyarbakır konserinde yaşanan patlama sonrasında neler söylemişti?

Hatılanacağı üzere, çocuk şarkıcı Aleyna Tilki’nin Diyarbakır’da verdiği konser sırasında bir patlama yaşanmıştı. Bu olay sonrasında Tilki sahnelere ara verdiğini açıklamış ve yaşadığı travmaya atlatmak için yurtdışına gitme kararı almıştı. Aleyna önümüzdeki birkaç gün içinde ailesiyle birlikte yurtdışına çıkacak.

Aleyna Tilki konuyla ilgili olarak gazetecilerin sordukları soruları, yurtdışından dönünce sınavlarına konsantre olacağını ve Aralık ayının ortalarında tekrar sahnelere döneceğini belirterek yanıtlamıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]