“Nasıl bir kafa? Nasıl bir vicdan”…Tuba Ünsal’ın aklı hala o haberde

Tuba Ünsal bir pizzacıda oyuncu Aras Bulut İynemli ile öpüşürken görüldüğü iddiasıyla verilen haberi Vatan gazetesindeki köşesinde değerlendirdi. Baştan sona yaşadığı hayal kırıklığını satırlarına taşıyan Ünsal’ın üzgün oluşu yazısının her kelimesinde adeta kendini belli etti.

Kırgınlığı bariz biçimde yazısına taşıyan Tuba Ünsal, iddiayı ortaya atan ve bu iddiayı haberleştirme gereği duyanlara sitem etmeyi ihmal etmedi.

Yazısına “Kadının Adı Yok(hala)” başlığını atan Tuba Ünsal, iftiraya uğradığını yazdı.

İşte, “Tüm bunları neden mi anlatıyorum? yaşadığım şoku anlayasınız, olay mahallini ve halet-i ruhiyemi, gözünüzde canlandırasınız diye” yazan Ünsal’ın baştan sona hayal kırıklığı izleri taşıyan o yazısı:

…………………………………………………

 

İftiraya Uğradım
Yoksa annelik dersleri 101 gibi bir çabam yok. Bildiğiniz şaşakaldım bu haber geldiğinde, son paragrafına geçtiğim yazım birdenbire noktalandı. Tanrı yine planlarıma gülmüştü… Telefondaki “Sakin ol lütfen yarın hakkında saçma bir haber çıkacak” dedi… Ben söylenilenleri anlamaya çalışırken, haber çıt diye mailime geldi.. İşte okuduğum an kalakaldım.. Birkaç gün önce arkadaşımın doğumgününde instagrama koyduğum fotoğraf ile bildiğin iftiraya uğruyordum… Aklımın durduğu bir an, nefes alamıyorum… Haber günün dedikodusu başlığı altında veriliyordu “hani şu restoranlarda tahtaya yazılan ve sıralanan ‘günün yemeği’ gibi… Başlangıçlarda ailen, ara sıcaklarda toplum nezdinde küçük düşürülmen ve ana yemek olarak haysiyetinin ayaklar altına alınması vardı… Haberin kaynağı olarak ise; “son günlerde kulaktan kulağa çok konuşulması” gösteriliyordu… Aklıma hemen yanımdakiler geliyor, kocaman bir grubuz. Allahın işte sevdiği kuluyum, sen kalk hakkında en aşağılık dedikodu türetilsin ve o gece yanında tesadüfen Hürriyet Gazetesi ekler yayın yönetmeni Çınar Oskay da olsun. Yani ortamı da, beni de, o geceki halimizi de görmüş… Hatta ne güzel de sohbet etmiştik, bak şimdi hatırlıyorum. Ama ben o iftirayı ilk dile getiren ağzı, onu dinleyen kulağı ve bu ağıza inanarak bunu gazete haberine dönüştüren o nadide parmakları çok merak ediyordum.. Nasıl bir kafa? Nasıl bir vicdan.. Büyük büyük cümleler kurarak kadına şiddeti eleştiren kalemşörler mevzu kentli bir kadın olunca hele de artist ise derhal burnundan getirilmeliydi hayat… Onun ne haddine idi arkadaşlarının doğumgününde olmak, eğer oradaysa bir pizzacıda öpüşmeliydi..

Bunları anlamaya çalışmakla bir yere kadar zaman kaybettim zaten. O sözde haberi yazan ama imzasını saklayan korkağı, o habere olur verenleri ve o gazeteyi mahkum ettirmek için harekete geçtim bile.

Yazının tamamı: http://pazarvatan.gazetevatan.com/haberdetay.asp?yaid=224&hkat=1&hid=23422

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]