Ünlü işadamı Mustafa Koç için anlamlı anıt

Geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybeden Mustafa Koç için Bodrum’da denizin altına bir anıt yerleştirildi. Hatırlanacağı üzere bundan on yıl önce Didim’de yaralı bulunan fok Badem’in tedavisini Mustafa Koç üstlenmişti. İkisinin bağlılığını gösteren anıt, dalgıç dostları tarafından Bodrum’da su altına yerleştirildi.

FOK “BADEM” İLE SU ALTINDA BULUŞTU

Annesi Çiğdem Simavi, babası Rahmi Koç ile kardeşleri Ömer ve Ali Koç’un da aralarında bulunduğu, Mustafa Koç’un 60’ı aşkın su altı aşığı dostunun Koç’un en sevdiği renk olan
-kıpkırmızı- tişörtlerle katıldığı törenle su altına indirilen anıt, heykeltıraş Kağan Buğra Hanoğlu’nun imzasını taşıyor. Deepist Dalış Merkezi tarafından gerçekleştirilen törenle Mustafa Koç’u Badem ile birlikte özgürce ve mutlulukla yüzerken gösteren anıtı su altına yerleştirenler ise eşi Caroline Koç, kızları Esra ve Aylin ile dalgıç dostları.

DALIŞ USTASIYDI

Türkiye’nin hemen tüm kıyılarının yanı sıra Kızıldeniz, Endonezya, Komodo, Palau ve Malezya’da dalış yapan Mustafa Koç pek çok dostunu da su altı dünyasıyla tanıştırmış ve onları bu büyülü coğrafyayı keşfetmeye yönlendirmişti. Gerçek bir Ege tutkunu olan Mustafa Koç, bu güzellikleri videoları ve fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmişti. Törende anıtın su altına yerleştirilmesini Su Altı Teknologu Aytaç Aydın, görüntülemesini Ateş Evirgen, T. Emre Karayonlu ve Engin Aygün gerçekleştirdi.

DCIM100GOPROGOPR5971.

ANIT ZİYARETE AÇIK

Mustafa Koç ve Badem arasındaki dostluk artık her ikisinin de tutkuyla bağlandığı sulara yerleştirilen bu anıtta yaşayacak. Bodrum Karaada’daki su altı anıtının, Mustafa Koç’u ve denizlerimize yaptığı katkılarını ölümsüzleştirdiğini söylemek de mümkün. Karaada Yassıkaya’daki anıt ziyarete açıktır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]