Medya

MUSTAFA CECELİ ES’MEYE DEVAM EDİYOR(Video-klip)

mustafa-ceceli-es

Mustafa Ceceli’nin Es albümüyle aynı adı taşıyan şarkısı gerek konsepti ve gerekse görselliğiyle ilgiyi fazlasıyla hakediyor.Klibin yönetmeni Murad Küçük, hem reklam hem de klip sektörünün istikrarlı ve başarılı isimlerinden…Klip çekimlerinin 4 gün sürdüğü söyleniyor.

Söyleniyor derken yeri geldiği için eklemek lazım, kliplerle ilgili daha detaylı bilgilerin bulunabileceği bir mecra ne yazık ki yok. Dolayısıyla genel olarak çekilen kliplerle ilgili bilgi açığı net olarak göze çarpıyor. Örneğin, Es klibinin görüntü yönetmenin, sanat yönetmenin kim olduğunu bilemiyoruz. Hangi mekanda çekildiği ile ilgili bilgi yok. Bu açığın kapatılmasına büyük ihtiyaç var aslında….

Es klibine yeniden gelecek olursak…

Murad Küçük, içerik olarak zor bir işe girmiş. Gizemli yönleri olan bir hikayeyi anlatmış. Her ne kadar klipteki senaryo çok açık bir biçimde anlaşılamasa da bu durum klip için sorun oluşturmak bir yana olaya gizem katmış…

Mekanın geçmişi ve bugününde Anne-kız arsında cereyan eden olaylarda gizemli bir hüznün yaşandığına tanık oluyoruz. Ama klipte hikayenin detayına vakıf olmak çok zor. Belki de bu kadar detaya vakıf olmak klipteki konsept dikkate alındığında gerekli de değil.

Genel olarak şarkının başarısına klipteki görsellik katkı vermeyi başarmış. Özellikle gölgelerin değil de efektlerin kullanıldığı senkronlar daha başarılı. Diğer sahnede yüzde gölgelerin kullanıldığı senkronlardaki görsel başarı sınırlı kalmış. Çünkü gölgelerin yüze düşüşü ve sertliği istenen görselliğin yakalanmasını engellemiş.

Ama bütüne bakıldığında ortaya başarılı bir klip çıkmış…

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün